15:05 22.02.2021

АРМА виступає за надання їй права визначатися з реалізацією активів

3 хв читати

Київ. 22 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), виступають за необхідність законодавчого надання агентству права ухвалювати рішення щодо реалізації активів.

На прес-конференції в понеділок в агентстві "Інтерфакс-Україна" заступник голови АРМА Володимир Павленко нагадав, що нині агентство має функцію передачі в управління активів та функцію продажу активів.

При цьому, за його словами, частину активів передають в АРМА, не запитуючи думки агентства.

"Неможливо управляти тим, що нікому не потрібне. Це можна спробувати продати, але не факт, що вийде", - сказав він.

У цьому контексті Павленко наголосив на необхідності запровадження процедури планування перед арештом активу.

"Перш ніж передавати, подумайте, що АРМА з цим робитиме... Співробітники прокуратури можуть цілком звернутися в АРМА... Це правило доцільно було б запровадити на законодавчому рівні", - сказав заступник голови агентства.

Як зазначив Павленко, ще один проблемний момент, який потребує законодавчого врегулювання, - це "активи, якими і управляти не можна, і продавати також не можна". Як приклад він привів активи у вигляді земельних ділянок.

"Нам потрібна функція збереження активу, щоб ми мали можливість і не продавати, і не передавати в управління", - сказав він, додавши, що для цього потрібні кошти на забезпечення охорони активу, яких АРМА наразі не має.

Говорячи про функцію реалізації активів, Павленко розповів, що агентство часто звинувачують у незаконному продажу чогось. Проте, за словами заступника голови відомства, АРМА "продає лише те, чим не можна управляти", а нерухомість чи будь-які суттєві об'єкти агентство не продає і ніколи не продавало.

"Нам в управління, не для реалізації, передали медичні маски. Якщо хтось знає, як можна управляти медичними масками, а потім повернути їх назад, то нехай мені розповість", - висловив здивування заступник голови АРМА.

Це саме, за його словами, стосується і транспортних засобів, які АРМА передає в управління.

"Управляти ними безглуздо, тому що плата за управління значно менша, ніж амортизація транспортного засобу. Якщо у нас в управлінні є 10-річний "Бентлі"... там лише покришки поміняти коштуватиме як новий "Ланос". Тобто, загалом автомобільна техніка має продаватися", - наголосив Павленко.

Він пояснив, що якщо у рішенні суду не зазначене право реалізації, то агентство може лише передати в управління актив.

"АРМА має на власний розсуд визначати, що продавати, що ні, виходячи з професійних знань та обов'язків ", - акцентував увагу заступник голови агентства.

"Якщо це маски, дрова, автомобілі, покинуті сараї - їх потрібно продавати", - підсумував він.

Павленко додав, що європейські структури, аналогічні АРМА, мають такі повноваження.

Також заступник голови агентства зазначив, що для активів, які мають стратегічне чи суспільне значення, відбирати керівників має не АРМА, а Кабінет Міністрів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА