14:28 12.02.2020

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

2 хв читати

(додано текст після 7-го абз.)

Київ. 12 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Партія "Голос" ініціює створення Національного агентства з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації, повідомила народний депутат з однойменної фракції Леся Василенко.

"У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3057 про Національне агентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії", - повідомила Василенко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу в Києві.

За її словами, таке агентство порахує всі збитки і шкоду, яких зазнала Україна внаслідок агресії РФ.

Василенко зазначила, що це вимушений крок, щоб змусити уряд працювати, рахувати і "надати громадянам цифру про наші втрати внаслідок збройної агресії РФ".

Як зазначила народний депутат фракції "Голос" Юлія Клименко, російська агресія на Донбасі та в Криму завдала Україні "16% збитків ВВП, тобто наше ВВП зменшилося на 16% у рік".

Вона наголосила, що необхідно "мати не загальні цифри, а конкретні цифри щодо конкретних збитків, яких Україна зазнає.

"Ми розуміємо, що на території Донбасу та Криму залишилися значні природні ресурси, які ніхто не обраховував... ніхто не обраховував, немає єдиного реєстру втраченого майна людьми, що переїхали з окупованих територій. Відповідно, в процесі реінтеграції це має бути обов'язково враховано", - сказала Клименко.

За словами, Клименко "законопроект спрямований на впорядкування процедури розрахунку збитків", він визначає, "хто чим займається", хто і як збирає інформацію, "як її консолідує і як подає претензію".

Вона зазначила, що наразі склалася ситуація, коли збитки, які несе Україна внаслідок російської агресії, рахують різні відомства та міністерства.

"У нас вийшло так, що кожне міністерство і відомство веде якісь свої паралельні підрахунки, які не сходяться один з одним. У результаті фактично немає ні жодного реєстру, ні розуміння суми, ні юридично консолідованої претензії. Законопроект спрямований на централізацію цього процесу, щоб мати чітке розуміння щодо всіх збитків", - наголосила Клименко.

Водночас Василенко зазначила, що, як правило, консолідовані претензії до держави-агресора про виплату репарацій виставляються після завершення війни.

"Ми повинні знати цифри, якими оперувати у переговорах зараз. Але після завершення, коли Російська Федерація звільнить всі території України, тоді Україна зобов'язана подати позов до РФ і пред'явити консолідовану претензію, в якій буде зафіксовано всі збитки, всю шкоду, якої було завдано", - сказала Василенко.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Київська організація Червоного хреста звернулася до правоохоронних органів у зв'язку з порушеннями в Печерській організації після відповідного звернення на інформлінію - голова міськорганізації

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА