12:41 16.11.2020

Разумков пропонує утворити робгрупу для підготовки компромісного рішення щодо виходу з конституційної кризи

3 хв читати
Разумков пропонує утворити робгрупу для підготовки компромісного рішення щодо виходу з конституційної кризи

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пропонує утворити робочу групу для підготовки компромісного рішення щодо виходу з конституційної кризи.

"Ми маємо переходити на другий етап - утворити робочу групу, яка безпосередньо вже почала б напрацьовувати ті законодавчі ініціативи, які ми з вами планували", - сказав Разумков на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок.

При цьому спікер наголосив, що законопроект №4304 про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України залишається актуальним.

Він нагадав, що цей законопроект розробляли і підтримували практично всі політичні сили у Верховній Раді.

За його словами, депутати дуже швидко відреагували на те, що Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.

Він також додав, що завдання цього законопроекту було "швидко відреагувати та вивести ситуацію в статус-кво, а далі вже напрацьовувати спільну законодавчу ініціативу, яка допомогла б врегулювати і вийти з цієї кризової ситуації".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Разумков, який перебуває нині на самоізоляції вдома, оскільки захворів на COVID-19, звернувся до членів погоджувальної ради за допомогою відеозв'язку.

Засідання погоджувальної ради ВР веде віце-спікер парламенту Олена Кондратюк.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук також захворів на COVID-19.

Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд резюмує, що законодавець "не дотримувався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права", а, отже, ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України суперечить ч. 1 ст. 8 Основного закону України.

З огляду на це президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО невідкладно було скликано засідання Кабінету Міністрів України в Офісі президента. Уряд на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, що ухвалив рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

Група народних депутатів на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєструвала в парламенті законопроект про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним Судом України (КС) такими, що не відповідають Основному закону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА