18:52 22.09.2020

ЄС підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та закликає РФ зробити аналогічні Україні зусилля із досягнення миру на Донбасі - Боррель

2 хв читати
ЄС підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та закликає РФ зробити аналогічні Україні зусилля із досягнення миру на Донбасі - Боррель

Європейський Союз підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, закликає Російську Федерацію зробити аналогічні Україні зусилля із досягнення миру на Донбасі, заявив віце-президент Європейської Комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України. Ми не визнаємо і не визнаватимемо незаконну анексію Криму. Президент (України Володимир - ІФ) Зеленський зробив важливі кроки, щоб дати більше місця діалогу та дипломатії. І ми закликаємо Росію зробити такі самі зусилля", - сказав Боррель на спільній з міністром закордонних справ України прес-конференції у Києві у вівторок.

Він наголосив, що ЄС зацікавлений у тому, щоб Україна була процвітаючою, демократичною та стабільною країною.

"Пандемія коронавірусу також погіршила гуманітарну ситуацію на сході України, і для того, щоб вирішити ці питання на сході, ЄС разом із країнами-членами ЄС надав EUR155 млн допомоги. Ми є найбільшим провайдером гуманітарної допомоги. Але я хотів би наголосити, що ЄС надає цю допомогу не тому, що є якимось благодійними фондом. Ми є політичною інституцією і ми робимо це, тому що ми зацікавлені в тому, щоб Україна була процвітаючою, демократичною та стабільною країною", - пояснив Боррель.

Кулеба подякував Євросоюзу за незмінну підтримку України.

"Нагадаю, що після початку російської агресії проти України ЄС підставив своє плече і підтримав нашу державу. Я нагадаю, що ЄС підтримує низку ключових реформ в Україні, а Угода про асоціацію між Україною та ЄС є дороговказом реформ", - сказав він.

За словами Кулеби, він і Боррель обговорили підготовку 22-го саміту Україна-ЄС 1 жовтня, санкційну політику ЄС, створення кримської платформи.

"Не обійшлося без обговорення ситуації у Білорусі. І я радий, що наші позиції щодо цього дуже чутливого питання загалом збігаються", - додав глава МЗС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА