20:54 02.09.2020

Глави МЗС України та Польщі закликали не політизувати спільне історичне минуле

1 хв читати
Глави МЗС України та Польщі закликали не політизувати спільне історичне минуле

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали не політизувати трагічні сторінки спільного історичного минулого українського та польського народів.

"У зв’язку з нещодавно встановленою неподалік пам’ятника загиблим у Гуті Пеняцькій у 1944 році меморіальною дошкою міністри закликали не політизувати питання трагічних сторінок спільного історичного минулого українського і польського народів та не допустити війни пам’ятників. Будь-які спірні моменти варто вирішувати виключно у площині практичної співпраці та діалогу фахівців-істориків двох країн", - повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України за підсумками телефонної розмови міністрів у середу.

Сторони наголосили, що спільним завданням країн є недопущення впливу історичного минулого на добросусідський характер українсько-польських відносин та позитивну динаміку розвитку стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

Раніше, 30 серпня, неподалік від пам'ятника розстріляним німецькими військами 28 лютого 1944 року мешканцям с. Гута Пеняцька Львівської області було встановлено меморіальну дошку, присвячену українцям, загиблим у селі. На дошці йдеться про "невинних українців, убитих польським підпіллям і радянськими спецслужбами", і "бандитів із Армії Крайової".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА