13:48 21.07.2020

Конгресмени в США схвалили поправки до оборонного бюджету з новими санкціями проти "Північного потоку-2"

2 хв читати
Конгресмени в США схвалили поправки до оборонного бюджету з новими санкціями проти "Північного потоку-2"

У Палаті представників Конгресу США схвалили поправки до проекту оборонного бюджету, що передбачають додаткові санкції проти компаній, які працюють над завершенням проекту "Північний потік-2".

"Росія прагне побудувати "Північний потік-2", щоб отримати контроль над нашими європейськими союзниками і над системою постачань їм енергоресурсів. Я задоволений тим, що ми схвалили поправку до оборонного бюджету, яка дасть можливість санкціонувати компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу", - написав у своєму Twitter конгресмен-республіканець Стів Вомак.

У базі даних Палати представників є запис про те, що поправка, запропонована конгресменом-демократом Рубеном Гальєго, справді була схвалена. Водночас її текст не наведено.

Проект оборонного бюджету та пропоновані Палатою представників поправки надалі будуть розглянуті і в сенаті. Потім проект відправлять на підпис президенту США Дональду Трампу.

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що виступає проти "Північного потоку-2", зокрема він критикував ФРН за згоду на цей російський проект.

Крім того, раніше у липні держсекретар США Майк Помпео оголосив про намір Вашингтона ввести додаткові санкції проти цього проекту в рамках чинного в США закону CAATSA (Закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій"). Вони торкнуться "Північного потоку-2" і частини проекту "Турецький потік".

Гальєго - один із авторів підготовленого раніше влітку законопроекту, що передбачає посилення санкцій проти "Північного потоку-2". Пропозиції щодо санкцій були співзвучні з тими, які раніше внесли на розгляд сенату Тед Круз і ще декілька конгресменів.

Як повідомлялося, сенатський законопроект передбачає, що всі запроваджені раніше США санкції, що стосуються "Північного потоку-2", поширюватимуться і на роботи з прокладення газопроводу, і на компанії, що страхують судна-трубоукладальники. Також Круз пропонує поширити санкції на компанії, які забезпечують "послуги або приміщення" для робіт із модернізації суден, задіяних у будівництві газопроводу. Як приклади наведено роботи з дообладнання суден, установлення зварювального обладнання, обладнання для водолазних робіт.

Круз пояснював, що мета його законопроекту - запроваджувати "нищівні та негайні американські санкції" проти будь-кого, хто якимсь чином задіяний у реалізації проекту газопроводу.

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" силами європейських підрядників було зупинено через санкції США. Як заявили раніше в "Газпромі", "проект "Північний потік-2", який побудований вже майже на 94%, буде завершений російською стороною".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА