10:14 08.05.2020

Саакашвілі вважає своє призначення головою Нацради реформ свідченням того, що Зеленський готовий йти на "неординарні кроки"

3 хв читати
Саакашвілі вважає своє призначення головою Нацради реформ свідченням того, що Зеленський готовий йти на "неординарні кроки"

Колишній президент Грузії (2004-2013 рр.), екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі назвав своє призначення головою Виконавчого комітету реформ свідченням готовності президента України Володимира Зеленського йти на неординарні кроки, від яких його багато хто відмовляв.

"Тому президент дуже рішуче налаштований на радикальні реформи і зміни. Мені дуже сподобався його настрій, тому що сам факт мого призначення показує, що він готовий йти на неординарні кроки, проти яких його відмовляла величезна кількість людей. В основному його відмовляли ті, хто хоче, щоб в Україні зберігався статус кво, а статус кво - це болото", - написав Саакашвілі на сторінці у Facebook.

Він наголосив, що "Україну треба витягувати з болота", і запевнив у своїй готовності максимально допомагати Зеленському з урахуванням свого досвіду, успіхів і невдач.

"Величезне дякую всім тим, хто підтримував мою кандидатуру, але головна робота починається зараз. Без хорошої співпраці з Верховною Радою, з урядом, з громадянським суспільством і бізнесом у нас нічого не вийде, а у нас обов'язково має вийти!", - зазначив Саакашвілі.

Як повідомлялося, увечері 7 травня Саакашвілі було призначено головою Виконавчого комітету реформ, який входить до складу Національної ради реформ при президенті України.

Виконавчий комітет реформ - це допоміжний орган при президентові України, основним завданням якого є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженого впровадження та моніторинг реалізації реформ. Раніше до нього входили заступник голови Адміністрації президента України, до відання якого віднесені питання здійснення реформ, один із членів Кабінету Міністрів України - за погодженням із прем'єр-міністром України, а також голова одного з комітетів Верховної Ради України (за згодою).

Тепер Виконавчий комітет реформ складається з голови та його заступника, які входять до складу самої Нацради реформ. Засідання Виконавчого комітету реформ проводяться за необхідності, але не рідше ніж один раз на місяць.

Згідно з положенням від 2014 року, рішення Нацради реформ ухвалюється більшістю голосів присутніх на засіданні її членів за підтримки рішення головою Національної ради реформ - президентом України, а також головою Верховної Ради та прем'єр-міністром України.

Рішення Нацради реформ у разі потреби реалізуються шляхом видання в установленому порядку актів президента України, внесення президентом на розгляд Верховної Ради відповідних законопроектів або взяття членами Нацради реформ публічних зобов'язань реалізувати право законодавчої ініціативи, право ініціативи в ухваленні нормативних актів.

Крім того, тепер рішення Нацради реформ можуть бути представлені Виконавчим комітетом реформ у відносинах з органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими об'єднаннями та ЗМІ.

Як відомо, в липні 2014 року п'ятий президент України Петро Порошенко підписав указ, яким постановив створити Національну раду реформ як спеціальний консультативно-дорадчий орган при президенті зі стратегічного планування, узгодження позицій щодо стратегії реформ в Україні та моніторингу їх реалізації.

Головою цього органу є президент України, до його складу увійшли представники уряду, парламенту України, керівництво Національного банку, громадські активісти.

У травні 2015 року указом президента було також затверджено склад і положення про Дорадчу міжнародну раду реформ. Згідно з указом, тоді цей орган очолив екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі. У грудні 2015 року Порошенко створив замість Дорадчої міжнародної ради реформ Міжнародну дорадчу раду, головою якої було визначено президента України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА