15:39 02.04.2020

Додатковий пакет допомоги НАТО буде спрямований на посилення ролі України в гарантуванні безпеки в Чорноморському регіоні

2 хв читати
Додатковий пакет допомоги НАТО буде спрямований на посилення ролі України в гарантуванні безпеки в Чорноморському регіоні

Заступник міністра закордонних справ України, до відповідальності якого входять питання євроатлантичної інтеграції, Єгор Божок очікує, що додатковий пакет допомоги НАТО буде спрямований на активізацію зусиль Києва і Тбілісі в гарантуванні безпеки в Чорноморському регіон.

"Безсумнівно, безпека Чорноморського регіону має стратегічне значення для НАТО. Я радий, що всі союзники це врешті, до речі, і з нашою допомогою, зрозуміли. Безпека і стримування Росії в Чорному морі неможливі без України та Грузії. Тому ми очікуємо, що додатковий пакет допомоги для України та Грузії, який союзники планують ухвалити сьогодні, буде зосереджений на більш активній участі двох країн у зусиллях НАТО щодо стримування в Чорному морі. Ми були б зацікавлені в розширенні взаємної ситуаційної обізнаності в регіоні, збільшенні кількості спільних навчань і маневрів, зміцненні потенціалу НАТО за рахунок національних можливостей морської та берегової оборони", - сказав Божок агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи плани союзників затвердити для України новий пакет допомоги в рамках засідання міністрів закордонних справ НАТО, яке відбувається у четвер у форматі відеоконференції через обмежувальні заходи, впроваджені з огляду на пандемію коронавірусу.

Одночасно з цим заступник міністра зазначив, що Україна також "уже довела свою здатність бути не лише одержувачем, а й інтегратором безпеки НАТО".

"Оборонний сектор України готовий розширити свою практичну співпрацю з НАТО, якщо союзники, нарешті, відкриють відповідні рамки, приєднавши нас до Програми розширених можливостей НАТО, як це було зроблено стосовно Грузії та низки інших таких самих найближчих, як Україна, партнерів. Учора генеральному секретарю НАТО було передано відповідний лист-звернення за підписом віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка, міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, міністра оборони України Андрія Тарана", - повідомив він.

При цьому Божок констатував, що Україна вдячна НАТО й всім країнам-членам, "які вже стали фактичними союзниками, за постійну увагу і підтримку нашої країни, а також Грузії в контексті триваючої агресії з боку Росії".

"Важливо, щоб цю увагу і підтримку не знищила навіть пандемія коронавірусу, яку Кремль намагається використовувати у своїх інтересах, щоб зняти санкції і схилити цивілізований світ погодитися повернутися до статусу-кво після 2014 року", - наголосив заступник міністра.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА