13:31 12.02.2020

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

2 хв читати
"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

Партія "Голос" ініціює створення Національного агентства з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації, повідомила народний депутат з однойменної фракції Леся Василенко.

"У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3057 про Національне агентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії", - повідомила Василенко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу в Києві.

За її словами, таке агентство порахує всі збитки і шкоду, яких зазнала Україна внаслідок агресії РФ.

Василенко зазначила, що це вимушений крок, щоб змусити уряд працювати, рахувати і "надати громадянам цифру про наші втрати внаслідок збройної агресії РФ".

Як зазначила народний депутат фракції "Голос" Юлія Клименко, російська агресія на Донбасі та в Криму завдала Україні "16% збитків ВВП, тобто наше ВВП зменшилося на 16% у рік".

Вона наголосила, що необхідно "мати не загальні цифри, а конкретні цифри щодо конкретних збитків, яких Україна зазнає.

"Ми розуміємо, що на території Донбасу та Криму залишилися значні природні ресурси, які ніхто не обраховував... ніхто не обраховував, немає єдиного реєстру втраченого майна людьми, що переїхали з окупованих територій. Відповідно, в процесі реінтеграції це має бути обов'язково враховано", - сказала Клименко.

За словами, Клименко "законопроект спрямований на впорядкування процедури розрахунку збитків", він визначає, "хто чим займається", хто і як збирає інформацію, "як її консолідує і як подає претензію".

Вона зазначила, що наразі склалася ситуація, коли збитки, які несе Україна внаслідок російської агресії, рахують різні відомства та міністерства.

"У нас вийшло так, що кожне міністерство і відомство веде якісь свої паралельні підрахунки, які не сходяться один з одним. У результаті фактично немає ні жодного реєстру, ні розуміння суми, ні юридично консолідованої претензії. Законопроект спрямований на централізацію цього процесу, щоб мати чітке розуміння щодо всіх збитків", - наголосила Клименко.

Водночас Василенко зазначила, що, як правило, консолідовані претензії до держави-агресора про виплату репарацій виставляються після завершення війни.

"Ми повинні знати цифри, якими оперувати у переговорах зараз. Але після завершення, коли Російська Федерація звільнить всі території України, тоді Україна зобов'язана подати позов до РФ і пред'явити консолідовану претензію, в якій буде зафіксовано всі збитки, всю шкоду, якої було завдано", - сказала Василенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА