21:38 23.12.2019

Азербайджан не братиме активної участі в "Східному партнерстві"

2 хв читати
Азербайджан не братиме активної участі в "Східному партнерстві"

Азербайджан не планує виходити з програми "Східне партнерство" ЄС, але не буде її активним учасником, заявив президент Ільхам Алієв.

"Окрім Азербайджану ще низка країн є учасниками "Східного партнерства". Коли ми вступали в неї, ми не уявляли собі, з чого ця програма складається. Країни, залучені в програму, об'єднує той факт, що всі вони є пострадянськими республіками. Ці країни сьогодні мають різну зовнішню політику, внутрішня ситуація істотно різниться, рівень економічного розвитку відрізняється. Тому в той час об'єднання цих країн в одну програму було прийнятним, але зараз ситуація інша", - сказав Алієв в інтерв'ю чотирьом провідним телеканалам країни, присвяченому підсумкам 2019 року.

За його словами, три з шести країн-учасниць програми підписали з ЄС асоціативну угоду. "Азербайджан такий документ не підписав і зараз працює над двосторонньою угодою. Ми спочатку говорили, що пріоритет надаємо двосторонньому співробітництву", - сказав президент.

"Азербайджан не чекає від Європи будь-яких пільг, ми на відміну від низки інших країн-учасниць програми себе забезпечуємо і сьогодні стаємо країною-донором. Ми залишаємося в програмі, але, якщо говорити відверто, не надаємо їй важливого значення, оскільки мета цієї програми для нас не до кінця зрозуміла", - зазначив Алієв.

"Якщо це євроінтеграція, то зрозуміло, що для пострадянських країн ця мета недосяжна. Тому ми з цієї програми не виходимо, але не плануємо активно в ній брати участь", - додав президент Азербайджану.

Учасниками ініціативи "Східне партнерство" є Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна і Вірменія.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА