18:40 10.12.2019

Ткаченко про ініціативу Бужанського скасувати закон про мову: Не кожен законопроект депутата зі "Слуги народу" є позицією фракції

3 хв читати
Ткаченко про ініціативу Бужанського скасувати закон про мову: Не кожен законопроект депутата зі "Слуги народу" є позицією фракції

Не кожен зареєстрований у Верховній Раді законопроект депутата з фракції "Слуга народу" представляє позицію фракції, заявляє голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи ініціативу скасування закону про державну мову.

"Наш колега Максим Бужанський каже, що вніс до Ради законопроект про визнання недійсним закону про мову. (...) Народні депутати вправі реєструвати будь-які законопроекти. У парламенті на це немає цензури. Але не кожен законопроект, зареєстрований депутатом від "Слуги народу", є позицією фракції", - написав Ткаченко на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

Він наголосив, що депутати не бачили тексту законопроекту і його ще немає на сайті Верховної Ради.

Ткаченко зазначив, що не підтримує "поспіх колеги в цьому чутливому питанні", і нагадав, що законопроект має бути розглянуто на профільному комітеті, який він очолює.

Голова комітету також зазначив, що висновки Комісії за демократію через право Ради Європи (Венеціанська комісія) стануть предметом розгляду не лише комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. "Офіційні висновки Венеціанської комісії щодо закону про мову будуть розглядатися разом з міністром культури, молоді та спорту, з уповноваженим із захисту державної мови, і це питання буде виключно в юридичній площині. І спочатку ми, в нашому комітеті збираємось зайнятися цими висновками", - сказав він.

Ткаченко наголосив, що позиція президента України та партії "Слуга народу" полягає в тому, що "мова більше ніколи не буде питанням, яке розділяє Україну".

Як повідомлялося, народний депутат із фракції "Слуга народу" Бужанський пропонує скасувати закон про державну мову, він вніс відповідний законопроект до парламенту. На думку народного депутата, чинний закон про державну мову "нічого спільного із захистом і розвитком української мови не має" і "спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, насамперед російської". Бужанський упевнений, що скасування цього закону "відкриє можливість для написання дійсно вартого документа", який відповідатиме інтересам України та європейським цінностям.

Головним висновком нової думки, ухваленої в п'ятницю, 6 грудня, Венеціанською комісією, є те, що влада України має прагнути балансу в мовній політиці для того, щоб мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні. Цього досі не зроблено, зокрема і в нещодавньому законі про державну мову.

У ВК визнають, що мовна політика "є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, особливо в контексті конфлікту з Росією".

Водночас ВК, зокрема, "особливо рекомендує" переглянути положення закону, що передбачають "диференційоване поводження з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС". "Будь-яке розходження між поводженням із цими мовами має базуватися на об'єктивному та розумному обґрунтуванні, чого поки що немає", - наголошується у висновках.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА