15:25 25.09.2019

Будапешт погодиться із компромісом, якого досягне українська влада з нацменшиною щодо мовної статті закону про освіту

3 хв читати
Будапешт погодиться із компромісом, якого досягне українська влада з нацменшиною щодо мовної статті закону про освіту

Компроміс щодо мовної статті закону про освіту України має бути між українською владою та угорською національною меншиною, а не між Києвом і Будапештом, вважає посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

"Венеціанська комісія сказала, що в законі (про освіту - ІФ) є проблеми. І це має бути виправлено через співпрацю і розмову з представниками меншини. Ми не хочемо це зробити компромісом Будапешта і Києва. Найбільш важливим предметом закону є національна меншина. Якщо вони зможуть досягти компромісу з Міністерством освіти (Україна - ІФ), це буде добре для нас", - сказав посол у коментарі журналістам у середу в Києві.

Водночас він пояснив, що пролонгація імплементації мовної статті в законі про освіту була необхідна для того, щоб провести переговори з представниками меншини і знайти рішення щодо норми закону.

За словами посла, Угорщина вважає, що питання готове до вирішення.

"Питання ніколи не торкалося української мови. Усі знають, люди, які проживають в Україні, мають вивчати українську мову. Але питання в пропорції. І якою буде доля так званих угорських шкіл", - сказав Ійдярто.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. Також Будапешт заблокував заходи, спрямовані на інтеграцію України до НАТО.

МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

У ЄС закликали Україну дотримуватися прав нацменшин та імплементувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту", ґрунтуючись на предметному діалозі з представниками нацменшин. "Ми погодилися з необхідністю гарантувати повагу вже наявних прав представників національних меншин, як це зазначено в конвенціях ООН та Ради Європи і пов'язаних протоколах; забезпечити недискримінацію осіб, що належать до меншин, і поважати різноманітність", - ішлося в спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС у Брюсселі.

Зокрема, в ЄС закликали Київ затвердити законодавство, що продовжує перехідний період до 2023 року і регламентує непоширення ст. 7 цього закону, що стосується мови освіти, на приватні школи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сі Цзіньпін підтримає мирну конференцію щодо України, якщо за її проведення виступатимуть і Москва, і Київ

Макрон закликав Нетаньягу домовитися з ХАМАС про перемир'я та звільнення заручників

Порошенко після служби в Михайлівському соборі привітав усіх із Великоднем

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА