13:11 06.09.2019

Депутати фракції "Голос" запропонували свій законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення

3 хв читати
Депутати фракції "Голос" запропонували свій законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення

Депутати фракції "Голос" у Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, що передбачає кримінальну відповідальність за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

"На відміну від президентського проекту, який у 15 разів збільшує виведену з-під кримінальної відповідальності вартість незаконно набутих активів (14,4 млн грн), законопроект "Голосу" повертає цей поріг до рівня 3 мільйонів гривень", - повідомляє прес-служба партії в четвер, нагадавши, що до рішення Конституційного Суду про декриміналізацію незаконного збагачення, цей поріг становив 960 тис. грн (1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Саме тому в своєму законопроекті "Голос" наполягає на зменшенні суми, з якої настає саме кримінальна відповідальність, до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів, що становить майже 3 млн грн.

У партії зазначають, що задекларувавши намір повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення, команда президента в своєму законопроекті №1031 підняла цей поріг до 15 тис. неоподатковуваних мінімумів – наразі це 14,4 млн.

У прес-службі наголошують, що якщо президентський законопроект буде підтримано, корумповані посадові особи зможуть користуватися незаконно набутими активами в 100 разів дорожче свого офіційного доходу без будь-якої кримінальної відповідальності. "Підвищення суми, від якої наступає кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, в 15 разів - це фактична індульгенція для корупціонерів. Ті, хто крадуть державні гроші і беруть хабарі чудово розумітимуть, що максимальні незручності за знаходження майна, незрозуміло за що купленого, — це цивільні позови", - зазначила народний депутат від "Голосу" Олександра Устінова.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст. 368-2 КК про незаконне збагачення. Таке рішення викликало занепокоєння МВФ, посольств США та Великої Британії. П'ятий президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який мав відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу народні депутати подали понад десять альтернативних ініціатив.

5 липня Зеленський вніс до ВР законопроект №10358, яким запропонував за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні доходи, карати їх позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до 3 років. Однак Верховна Рада відмовилася розглядати цей законопроект глави держави.

17 липня Зеленський вніс до ВР новий законопроект №10461, який передбачає кримінальну відповідальність за набуття чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

29 серпня Зеленський вніс до ВР невідкладний законопроект №1031 щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів. Законопроект, зокрема, пропонує доповнити Кримінальний кодекс положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за набуття чиновником активів вартістю більше ніж на 15 тис. неоподатковуваних мінімумів вище його законних доходів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

Порошенко привіз техніку підрозділам ППО та військової авіації

Можлива загибель Раїсі може мати серйозні наслідки для Ірану, вважають в Інституті вивчення війни

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА