15:56 27.08.2019

Використання сенсорної кнопки у ВР може поставити під сумнів легітимність ухвалених законів - директор ДБР

2 хв читати
Використання сенсорної кнопки у ВР може поставити під сумнів легітимність ухвалених законів - директор ДБР

 Використання сенсорної кнопки як обов'язковий елемент під час голосування народних депутатів України поставить під сумнів легітимність усіх ухвалених законів народними депутатами, оскільки наразі її функціонування не передбачено в чинному законі "Про регламент Верховної Ради", заявляє директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба.

"На цьому наголошує і Головне юридичне управління ВР у своєму висновку. Що планували й уже зробили деякі керівники апарату ВР, чи порушили вони правила експлуатації використання сенсорно-обчислювальної системи - ДБР і встановлює", - написав Труба у своєму мікроблозі в соцмережі Telegram, коментуючи спільний з оперативним підрозділом СБУ огляд центру управління системою "Рада" в українському парламенті.

При цьому директор ДБР зазначив, що 23 і 27 серпня "ми приходили не з обшуками, а з оглядом, на який отримали дозвіл першого заступника керівника апарату ВР".

Водночас Труба назвав ініціативу введення сенсорної кнопки "гарною ініціативою".

Раніше лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що підготовча депутатська група доручила апарату парламенту надати інформацію про стан і готовність системи "Рада-3" до початку роботи Верховної Ради 9-го скликання.

За словами Разумкова, наскільки йому відомо, система сенсорної кнопки під час голосування депутатів у Верховній Раді не сертифікована, і є питання, пов'язані з гарантійним терміном її використання. Він також зазначив, що сенсорна кнопка не передбачена в регламенті Верховної Ради, і її введення може спричинити проблеми під час ухвалення певних рішень.

У свою чергу представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук уточнив, що технічно свій ресурс система "Рада-3" вичерпала у 2008 році, й за цей період минули всі гарантії можливості голосування і технічного забезпечення.

23 і 27 серпня правоохоронці провели в центрі управління системи "Рада" в парламенті слідчі дії в рамках розслідування кримінального провадження про використання несертифікованої продукції. Цю справу розслідує ДБР, а СБУ здійснює оперативний супровід.

Голова Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій заявив про блокування силовиками процесу запуску сенсорної кнопки для голосування "за 10 хвилин до того, як мало розпочатися загальне тестування, і розцінив дії представників силових структур як "грубе втручання в роботу найвищого державного органу України". Він наголосив, що система голосування у Верховній Раді з використанням сенсорної кнопки готова до експлуатації, всі технічні умови виконано, й упровадження системи залежатиме від політичної волі.

Перше урочисте засідання Верховної Ради відбудеться 29 серпня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА