20:23 09.04.2019

Туск назвав проривом результати саміту ЄС-Китай

2 хв читати
Туск назвав проривом результати саміту ЄС-Китай

Глава Європейської Ради Дональд Туск високо оцінив згоду Китаю співпрацювати з ЄС у реформі Світової організації торгівлі (СОТ), що охоплюватиме промислові субсидії як пріоритет.

"Це прорив. Китай вперше погодився співпрацювати з Європою в цьому ключовому пріоритеті реформи СОТ. Ми сподіваємося, що ці переговори відбуватимуться швидко через саміт G20 в Осаці, з тим, щоб ми могли захистити міжнародну торговельну систему, що ґрунтується на правилах", - заявив він у вівторок на прес-конференції за підсумками саміту ЄС-Китай.

Д.Туск і глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, що також узяв участь у прес-конференції, відзначили успіх саміту, результат якого і підписання спільної заяви були до останнього під питанням. На відміну від минулорічної зустрічі спільну заяву цього разу підписали.

ЄС вважає, що державне субсидування китайських підприємств є одніє із головних перешкод для чесної конкуренції між ЄС і Китаєм і рівноправних економічних відносин між ними.

Прем'єр Держради КНР Лі Кецян, який очолював на саміті китайську делегацію, заявив, що Китай готовий до кінця наступного року укласти з ЄС глобальну угоду про інвестиції, що забезпечить рівні інвестиційні умови китайським і європейським компаніям. Він також обіцяв до кінця цього року вирішити інше питання ЄС: дотримуватися географічних зазначень сотні європейських товарів, а також підписати угоду про безпеку повітряного сполучення.

Відповідаючи на запитання, китайський керівник наполягав, що державне субсидування підприємств КНР суворо відповідає чинним правилам СОТ і здійснюється для компенсацій працівникам, які втратили роботу. Але він заявив про готовність Китаю до переговорів про реформу СОТ. Він відкинув звинувачення в тому, що китайські фірми в ЄС займаються промисловим шпигунством і крадуть технології і що компанії, які розвивають мобільні мережі 5G, пов'язані зі спецслужбами.

"Наші підприємства за кордоном завжди неухильно дотримуються законодавства країн перебування... У звинувачень щодо мереж 5G немає жодних доказів", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА