12:48 11.03.2019

Проголосувати на виборах президента України 31 березня готові 83% громадян - опитування "Рейтингу"

3 хв читати
Проголосувати на виборах президента України 31 березня готові 83% громадян - опитування "Рейтингу"

 Голосувати на виборах президента України 31 березня однозначно мають намір 72% опитаних українців, ще 11% найімовірніше братимуть участь у виборах, 4% скоріше не мають наміру і 9% точно не мають наміру голосувати на президентських виборах, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно з опитуванням, серед прибічників усіх рейтингових кандидатів готовність проголосувати висловлюють близько 80% опитаних. Нижчий рівень мобілізації спостерігається серед молодих вікових груп (18-25 і 26-35 років) та в Києві.

При цьому, оцінюючи за 10-бальною шкалою ймовірність своєї участі в голосуванні 31 березня, лише дві треті опитаних висловили високий рівень упевненості в тому, що вони прийдуть на вибори. Відносно менше таких респондентів серед молодшої вікової групи 18-25 років (46%) і тих, хто ще вагається з вибором (64%). Серед тих, хто завжди голосує на виборах, таких понад 80%.

82% зазначили, що точно знають, де розташована їхня виборча дільниця. Нижчий рівень обізнаності про місце голосування спостерігається серед молодших за віком респондентів, жителів Києва і Донбасу, тих, хто голосуватиме вперше або ж голосує на виборах дуже рідко.

Водночас лише 18% опитаних уже перевіряли наявність свого прізвища в списку виборців.

44% українців зазначили, що зазвичай голосують уранці - з 8:00 до 12:00. 22% - переважно голосують з 12:00 до 15:00, 10% - з 15:00 до 18:00 і лише 5% - після 18:00. У ранкові години люблять йти голосувати переважно старші виборці, зате молодь віддає перевагу обідньому та пообідньому часу.

Лише третина опитаних висловила готовність простояти в черзі на виборчій дільниці понад одну годину. Ще третина готова чекати в черзі до півгодини, кожен п'ятий - до години.

Найбільш "стійкий" виборець - на сході, півночі України та в Галичині, серед старших за віком опитаних, а також виборців Олександра Вілкула та Юрія Бойка. Зате прибічники Володимира Зеленського, Олега Ляшка і ті, хто не визначився, висловили найменшу готовність довго стояти в черзі, щоб проголосувати.

74% українців готові пожертвувати відпочинком заради того, щоб проголосувати на виборах, при цьому 16% - протилежної думки і швидше проведуть час зі своїми друзями і не підуть на вибори. Останніх найбільше серед молоді (18-25 років - 34%, 26-35 років - 23%), тих, хто голосуватиме вперше (30%) і рідко бере участь у виборах (45%).

Серед суб'єктів виборчого процесу найвищий рівень довіри у міжнародних спостерігачів (71%). Спостерігачам від громадських організацій, правоохоронцям, членам дільничних виборчих комісій, соціологам, які проводять екзитполи, довіряють майже 2/3 опитаних. Спостерігачам від кандидатів довіряють 58%, Центральній виборчій комісії України - 49% (не довіряють - 38%).

Опитування було проведене з 1 по 7 березня 2019 року серед населення України віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення.

Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА