12:53 08.02.2019

МЗС України сприятиме місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ на виборах президента - заступник міністра

2 хв читати
МЗС України сприятиме місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ на виборах президента - заступник міністра

Міністерство закордонних справ України має намір сприяти місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зі спостереження за виборами в Україні, а також зацікавлене в максимальній кількості спостерігачів, повідомив заступник глави МЗС Сергій Кислиця.

"Підтвердив настрій МЗС України і надалі надавати сприяння місії спостереження БДІПЛ на виборах президента 2019 року... МЗС України зацікавлене в тому, щоб БДІПЛ направило до України максимальну кількість спостерігачів. МЗС також не має наміру говорити про які-небудь кількісні обмеження, як це мало місце в інших країнах ОБСЄ, зокрема РФ", - написав він на своїй сторінці у Facebook за підсумками розмови з директором БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір.

Водночас С.Кислиця висловив упевненість, що БДІПЛ візьме до уваги ухвалений парламентом України закон, згідно з яким громадянам країни-агресора забороняється участь у спостереженні на виборах.

Дипломат наголосив, що рішення України про неучасть спостерігачів від країни-агресора не може становити прецедент для інших країн-учасниць ОБСЄ, які не є жертвами агресії та окупації.

"Україна завжди підтримувала унікальну місію БДІПЛ, його автономію та методології спостереження. Збереження авторитету бюро в очах українських виборців і політичних сил - це одна з важливих умов успішного виконання БДІПЛ його мандата", - резюмував заступник міністра.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації та особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

Згідно з документом, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ передало до МЗС України електронний список довгострокових спостерігачів на президентських виборах, до якого включено двох кандидатів від Росії - жінок, 1990 та 1985 р. н.

Після ухвалення закону директор БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір висловила жаль щодо ухвалення Верховною Радою закону, який забороняє громадянам РФ бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні, зокрема у складі місії БДІПЛ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА