08:32 01.11.2018

Глава Мюнхенської конференції Ішингер виступає за участь США і ЄС у врегулюванні ситуації на сході України

2 хв читати
Глава Мюнхенської конференції Ішингер виступає за участь США і ЄС у врегулюванні ситуації на сході України

До переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту на південному сході України мають підключитися США і Євросоюз, вважає голова Мюнхенської конференції з безпеки (МКБ) Вольфганг Ішингер.

"Я переконаний, що США мають бути за столом переговорів, і Євросоюз загалом має бути представлений за столом переговорів", - заявив В.Ішингер журналістам у четвер у Мінську.

Голова МКБ вважає, що розширення чи зміна формату переговорів щодо України могли б допомогти у врегулюванні ситуації. Водночас він наголосив, що "прогрес дійсно станеться, коли буде відповідна політична воля з обох сторін".

Водночас В.Ішінгер зазначив, що наразі в Україні триває виборча кампанія, і до її завершення не варто очікувати якихось зрушень. "Нам доведеться проявити терпіння і почекати п'ять місяців (до президентських виборів в Україні - ІФ)", - додав він.

"Але інноваційні пропозиції, які були висловлені вчора президентом Лукашенком, можуть надати нового імпульсу переговорному процесу і наповнити його енергією", - заявив В.Ішингер.

"Я сподіваюся, що ті цікаві пропозиції, які він висунув, до них дослухається світова спільнота", - додав він, заявивши, що його вразила "пропозиція Білорусі надати свої ресурси і сили, щоб забезпечити безпеку на сході України".

Крім того, В.Ішингер повідомив, що О.Лукашенко буде запрошений на Мюнхенську конференцію з безпеки у лютому. "Я буду радий приймати президента Лукашенка на конференції, коли він захоче узяти в ній участь, у 2019 чи 2020 році", - заявив голова МКБ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА