13:03 16.10.2018

Третина українців бачить наступ на свободу слова в країні, ще третина - засилля прокремлівських ЗМІ - опитування

2 хв читати
Третина українців бачить наступ на свободу слова в країні, ще третина - засилля прокремлівських ЗМІ - опитування

 Понад третина громадян України вважають, що в країні відбувається наступ на свободу слова, але ще третина впевнені, що держава та суспільство слабо реагують на засилля прокремлівських пропагандистських ЗМІ, свідчать дані всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, згідно з даними опитування КМІС, проведеного у вересні 2018 року на тему ставлення українців до політики регулювання інформаційної сфери, 35% респондентів вважають, що в Україні відбувається наступ на свободу слова. Цей відсоток дещо збільшився з лютого 2018 року, коли ці самі запитання досліджувалися в опитуванні КМІС на замовлення ГО "Детектор медіа". Водночас 30% опитаних у вересні дотримувалися протилежної думки - що в Україні забагато прокремлівських пропагандистських ЗМІ, а держава та суспільство на це слабо реагують (у лютому таких було 33%). Значна частина респондентів узагалі не змогли визначитися зі своєю позицією - близько 35% не змогли обрати відповідь або відмовилися відповідати.

Водночас 50% респондентів вважають, що заборона російських телеканалів в Україні є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян (у лютому таких було 44%), тоді як приблизно кожен третій (33%) дотримується протилежної думки і вважає, що заборона російських телеканалів в Україні є необхідним кроком для захисту держави. Близько 18% респондентів вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати на це запитання.

Крім того, 27% опитаних дотримуються думки, що заборона окремих артистів і російських фільмів в Україні є необхідним кроком для захисту держави, тоді як 57% респондентів вважають, що заборона артистів і російських фільмів в Україні є помилкою і обмежує права громадян. Близько 17% респондентів вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати на це запитання.

Близько 28% українців дотримуються думки про те, що заборона російських соцмереж є необхідним кроком для захисту держави. Протилежної точки зору - що заборона російських соцмереж є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян - дотримуються близько 46% опитаних. Приблизно 26% вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати на це запитання.

У питанні доцільності впровадження квот на українську мову в ефірі радіо й телебачення опитані розподілилися приблизно навпіл: 37% вважають це за доцільне, 40% - ні. З лютого поточного року підтримка впровадження квот дещо зросла. Близько 23% не визначилися з відповіддю або відмовилися відповідати на це запитання.

Опитування проводилося з 8 по 23 вересня 2018 року методом особистого інтерв'ю. В дослідженні взяли участь 2026 респондентів віком старше 18 років з усіх регіонів України (крім окупованого Криму та не підконтрольних українській владі територій Луганської та Донецької обласей). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко в Берліні представив план спільної перемоги над агресором і застеріг союзників – Путін не планує зупинятись в Україні

Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до Ради під час воєнного стану

Сі Цзіньпін підтримає мирну конференцію щодо України, якщо за її проведення виступатимуть і Москва, і Київ

Макрон закликав Нетаньягу домовитися з ХАМАС про перемир'я та звільнення заручників

Порошенко після служби в Михайлівському соборі привітав усіх із Великоднем

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА