21:18 05.10.2018

У Тбілісі підписано статут Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови

2 хв читати
У Тбілісі підписано статут Міжпарламентської асамблеї України, Грузії і Молдови

Голови парламентів Грузії, України і Молдови Іраклій Кобахідзе, Андрій Парубій та Андріан Канду в п'ятницю підписали в Тбілісі статут заснованої парламентами трьох країн Міжпарламентської асамблеї.

Спікер грузинського парламенту заявив на спільній прес-конференції, що у трьох країн є спільна мета та виклики, і один з головних спільних викликів - "проблеми, пов'язані з територіальною цілісністю".

"Ми маємо також загальні цілі, серед яких забезпечення європейського майбутнього для наших країн. У цьому напрямку вкрай важливе поглиблення співпраці між трьома країнами", - сказав І.Кобахідзе.

За його словами, метою асамблеї також є спільний захист інтересів Грузії, Молдови та України на міжнародній арені в різних багатосторонніх парламентських форматах.

"Ми намагаємося спільними зусиллями досягти перетворення наших угод про асоціацію з Євросоюзом у перспективу вступу в ЄС. З цією метою ми маємо ділитися один з одним досвідом реформ, здійснених на шляху інтеграції в західні інститути", - сказав голова грузинського парламенту.

У свою чергу, А.Канду заявив, що платформа міжпарламентської асамблеї Грузії, Молдови та України допоможе країнам знайти вихід, як забезпечити безпеку всіх трьох країн, щоб швидше вступити в Євросоюз.

"Усі ми є членами Східного партнерства. В усіх трьох країн є угода про асоціацію і глибоку та всеосяжну торгівлю з ЄС. Водночас, у нас є спільні виклики, які стосуються безпеки в регіоні. Зокрема, це територіальна безпека, енергетична незалежність і ті загрози, які є в сфері кібербезпеки, а також існує проблема дезінформації", - зазначив А.Канду.

Зі свого боку А.Парубій висловив надію, що спільними зусиллями в рамках міжпарламентської асамблеї парламенти сприятимуть якнайшвидшому вступу трьох країн до Євросоюзу, а також разом ефективніше відповідати на виклики безпеки.

"Коли ми будемо говорити в один голос, наші партнери швидше і краще нас почують ... Упевнений, що спільно ми швидше досягнемо нашої стратегічної мети - вступу в ЄС", - сказав А.Парубій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА