08:25 02.08.2018

Сенат США підтримав надання $250 млн на допомогу Україні у сфері безпеки

2 хв читати
Сенат США підтримав надання $250 млн на допомогу Україні у сфері безпеки

Сенат США прийняв раніше проголосований Палатою представників проект закону "Про бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони", згідно з яким санкціоновано виділення Міністерству оборони США $250 млн для надання допомоги Україні у сфері безпеки, зокрема, $50 млн мають бути спрямовані на летальні види озброєнь, повідомляє українське посольство в цій країні.

"До документа внесено основні положення проекту закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки, який, зокрема, передбачає допомогу Україні в посиленні спроможностей захисту від кібератак, гарантуванні безпеки комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшенні залежності від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприянні участі у програмах обміну інформацією", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сторінці посольства України в США в соцмережі Facebook у ніч на четвер (за Києвом).

В ухваленому Сенатом документі підтверджується також відданість Сполучених Штатів Америки Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

"Державному департаменту доручається подати до Конгресу доповідь про стан співробітництва з Україною у сфері кібербезпеки з метою пошуку нових напрямів такої взаємодії та підтримки", - додають в українському диппредставництві.

Закон "Про бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони" набуде чинності після підписання президентом США.

Раніше повідомлялося, що Сенат США проголосував за оборонний бюджет на 2019 фінансовий рік у розмірі $717 млрд. "Закон про національну оборону США ґрунтується на прогресі, якого ми досягли раніше цього року в рамках двопартійних угод щодо бюджету, які передбачали найбільше за останні 15 років річне збільшення фінансування американських збройних сил", - заявив лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконелл.

За даними газети Washington Examiner, проект бюджету, зокрема, передбачає виділення коштів на протидію впливу Росії. В ньому також передбачено припинення постачань винищувачів-бомбардувальників F-35 Туреччині доти, доки Пентагон не надасть доповідь про закупівлі Анкарою російських ЗРС С-400.

Газета пише, що заходи стосовно Росії передбачають постановку на озброєння США нових типів ядерних зарядів малої потужності, фінансування американської військової присутності в Східній Європі, а також допомогу Вашингтона своїм союзникам у скороченні їхньої залежності від Росії.

Крім цього, проект закону забороняє адміністрації США та її підрядникам вести справи з китайськими компаніями ZTE Corporation і Huawei Technologies, які автори документа вважають загрозою національній безпеці США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА