13:59 26.06.2018

Рада ЄС затвердила четверту програму макрофінансової допомоги Україні на EUR1 млрд

2 хв читати
Рада ЄС затвердила четверту програму макрофінансової допомоги Україні на EUR1 млрд

Рада ЄС остаточно схвалила четверту програму макрофінансової допомоги для України, яка передбачає виділення EUR1 млрд кредитів у разі виконання Києвом низки умов, ідеться в його повідомленні в twitter. Проти такого рішення проголосувала лише Угорщина.

"Сьогоднішнє рішення - це визнання нашого прогресу на шляху реформ і підтвердження єдності і солідарності з Україною у протидії внутрішнім і зовнішнім викликам", - написав на своїй сторінці в Facebook президент України Петро Порошенко, привітавши це рішення Ради ЄС.

Метою виділення кредитних коштів є покриття фінансового розриву і підтримка економічної стабілізації та програми проведення структурних реформ.

Як повідомлялося, умови надання макрофіндопомоги будуть встановлені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Єврокомісією.

Попередні умови були сформульовані Європарламентом, Радою ЄС та Єврокомісією в спільній заяві: запуск системи перевірки електронних декларацій, перевірка даних про бенефіціарів компаній, створення добре функціонуючого спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Крім того, в меморандумі будуть закладені умови по боротьбі з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

Передумовою для надання макрофінансової допомоги також є повага Україною ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи.

Згідно з оприлюдненими матеріалами, макрофінансова допомога виділяється на термін до 15 років. Вона буде поділена на два транші, розміри яких будуть встановлені додатково. Програма буде діяти 2,5 роки з моменту набуття чинності меморандуму про взаєморозуміння з Україною.

Базово передбачається, що кошти макрофінансової допомоги будуть виділені Нацбанку, однак не виключено, коли кінцевим їхнім бенефіціарним одержувачем стане Мінфін.

Перша програма макрофінансової допомоги ЄС для України на EUR610 млн була схвалена навесні 2014 року і виділена Києву трьома траншами з травня 2014 року по квітень 2015 року.

ЄС в 2014 році схвалив для України також другу подібну програму на EUR1 млрд, в рамках якої було виділено два рівних траншу по EUR500 млн - 17 червня і 3 грудня.

Третю таку програму на EUR1,8 млрд Євросоюз схвалив 15 квітня. Вона передбачала виділення трьох траншів по EUR600 млн, однак третій транш був скасований 18 січня 2018 року через невиконання Україною узгоджених умов.

Необхідність в четвертій програмі виникла в зв'язку з тим, що в листопаді 2017 року місія МВФ переглянула свої оцінки потреби країни в зовнішньому фінансуванні, вказавши на додатковий розрив в $4,5 млрд на 2018-2019 рр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

КМІС: 40% опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії впевнені, що у війні переможе Україна

57% українців вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною країною - КМІС

Порошенко передав ЗСУ ще 5 комплексів РЕБ "Ай-Петрі"

Держдеп США анонсував поставки нових озброєнь України найближчими тижнями

Віталій Кличко зустрівся з послами країн G7 та ЄС з нагоди Дня Європи

Нардепи з "Євросолідарності" попросили главу СБУ відреагувати на виступ "Кварталу-95", який викликав обурення у військових

У другому турі президентських виборів і на парламентських виборах у Північній Македонії перемагає опозиція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА