11:13 08.06.2018

"План Авакова" щодо деокупації Донбасу - це продовження дискусії між президентом та урядом, вважає Безсмертний

3 хв читати
"План Авакова" щодо деокупації Донбасу - це продовження дискусії між президентом та урядом, вважає Безсмертний

 Поява конкретних пропозицій українських чиновників щодо деокупації Донбасу - хороша ініціатива, проте вона може бути дискредитована під час негласної війни між урядом та президентом України, заявив екс-віце-прем'єр-міністр Роман Безсмертний.

Коментуючи в ефірі телеканалу ZIK план міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо повернення окупованих територій Донбасу, Р.Безсмертний сказав: "Добре, хоч на п'ятому році війни у посадових осіб з'являється розуміння того, що відбувається. Потрібно об'єктивно оцінювати ситуацію та пропонувати якісь речі. Тому загалом до цієї пропозиції, як і попередніх, я ставлюся дуже позитивно. Це свідчить про те, що ми дивимося на ситуацію не лише зі страхом, а намагаємося об'єктивно її оцінити та пропонувати, що потрібно".

При цьому він зазначив, що ця ініціатива глави МВС може бути використана в політичних маніпуляціях.

"Хоча назва плану стосується Донбасу, маю сказати, що це продовження, м'яко кажучи, дискусії між президентом та урядом. Даруйте, але за такого підходу це ще одна дискредитована ідея. Тому найближчими днями слід очікувати відповіді Банкової (вул. Банкова в Києві, де розташована Адміністрація президента України - ІФ), тому що вона занадто довго не помічала ініціатив міністра внутрішніх справ. Здається, тут буде щось подібне до того, як зреагувала Банкова на ініціативи міністра фінансів. У цьому є величезна проблема, тому що за наближення виборчої кампанії кількість подібних кроків зростатиме", - наголосив він.

При цьому Р.Безсмертний закликав чиновників бути обережними "з точки зору політичної кон'юнктури", щоб Кремль "не зіграв на цих суперечностях".

Він також звернув увагу, що міністр А.Аваков у цьому випадку виступає від імені України. "Він діє як політик, як міністр, виносячи на суд української громадськості свої пропозиції. Але чи є тоді одностайна позиція України щодо подальших кроків? Ні в робочій групі, яка працює в ООН, ні у рамках "нормандського формату", ні у рамках Тристоронньої контактної групи ці пропозиції не розглядалися, не вносилися не лише Україною як стороною переговорів, а й Аваковим як фізичною особою", - зазначив він.

При цьому Р.Безсмертний називає позитивним те, що в плані А.Авакова об'єктом визначені територіальні громади, тому що "це єдині конституційні об'єкти, які залишаються на цій території".

Р.Безсмертний підтримує намір врегулювати на законодавчому рівні статус колабораціоністів і правові наслідки для них, а також опрацювати механізм амністії, тому що у рамках чинного законодавства це зробити неможливо.

Водночас політик вказав на цілу низку прогалин у плані глави МВС. По-перше, не сформовано відповідь, якою буде поліцейська місія - національною чи міжнародною, яка містить у собі і поліцейський, і військовий, і цивільний компонент. По-друге, не визначено, від кого походить звільнення - від колабораціоністів чи російських військ.

Р.Безсмертний також звернув увагу на те, що нині відбувається об'єднана військова операція під управлінням Міністерства оборони України та Генерального штабу, тому виникає запитання, як поєднати це з поліцейською місією.

Крім того, за словами політика, залишається проблема перехідного режиму, який має регулюватися якимись нормами або національним законодавством, або окремо ухваленими законами. Р.Безсмертний також ставить питання, чи є в цій концепції людина чи йдеться знову лише про територію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА