11:59 25.12.2020

Учені виявили ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

2 хв читати
Учені виявили ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

Дослідники Сванте Паабо із Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка (Німеччина) і Хуго Зеберг із Каролінського інституту (Швеція) виявили ще один генетичний фактор, пов'язаний зі спадщиною неандертальців, який впливає на тяжкість захворювання на COVID-19.

Їхня робота оприлюднена на сервері bioRxiv.

"Тут ми показуємо, що 2-8% людей в Євразії несуть варіантну промоторну область гена DPP4, успадкованого від неандертальців. Цей ген кодує фермент, який слугує рецептором коронавірусу MERS-CoV (що викликає близькосхідний респіраторний синдром - ІФ) і на сьогодні не рахується рецептором SARS-CoV-2. Однак, неандерталський варіант DPP4 подвоює ризик важкого захворювання на COVID-19", - заявляють дослідники.

DPP4 - це фермент, що руйнує низку біологічно активних пептидів, він бере участь у декількох фізіологічних системах, включаючи регуляцію метаболізму глюкози. При цьому, зазначають дослідники, інгібітори DPP4 використовуються для лікування діабету і, як передбачається, впливають на тяжкість захворювання на COVID-19.

У вересні Паабо і Зеберг виявили неандертальський кластер гаплотип (кластер) із шести генів у третій хромосомі, який пов'язаний із вищим ризиком дихальної недостатності у пацієнтів, інфікованих коронавірусом, і, навпаки, захисні області на хромосомах 9 і 12, також успадковані від неандертальців.

За даними дослідників, неандертальський гаплотип виявлений приблизно у 16% жителів Європи і половини населення Південної Азії. У жителів Африки та Східної Азії цих генів немає.

За даними дослідників, поширеність визначеної неандертальської групи генів особливо висока серед жителів Бангладеш, де носіями цього гаплотипу є майже 63% жителів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА