13:29 03.11.2020

Рішення КС звільнило чиновників від подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані - НАЗК

2 хв читати
Рішення КС звільнило чиновників від подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані - НАЗК

Конституційний Суд України (КС) своїм рішенням від 27 жовтня звільнив топ-чиновників від зобов'язання повідомляти про суттєві зміни в майновому стані. Це дає чиновникам зелене світло приховати свої статки й уникнути відповідальності, заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков.

"Громадяни мають право знати, а не здогадуватися про статки посадовців. Звільнення від зобов'язання повідомляти про суттєві зміни в майновому стані - це зелене світло чиновникам приховати свої статки, уникнути відповідальності та продовжувати діяти у приватних інтересах, замість працювати на благо держави за гроші платників податків", - наголосив Новіков, повідомляє прес-служба НАЗК у соцмережі Facebook.

Зазначено, що доки ситуацію навколо рішення КС не буде врегульовано, на сайті Реєстру декларацій неможливо подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Це означає, що відтепер суспільство не бачитиме інформації про значні зміни у статках топ-посадовців.

До рішення КС службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, були зобов'язані в електронній формі протягом десяти календарних днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення витрати повідомити про це до НАЗК. Суттєвою зміною в майновому стані вважаються дохід, майно або витрата, що перевищують 105 100 грн (станом на 2020 рік).

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з контролю та перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України "Про запобігання корупції". Голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

З огляду на це президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО невідкладно було скликано засідання Кабінету Міністрів України в Офісі президента. Уряд на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, що ухвалив рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА