08:04 18.02.2020

План з безпеки в Україні, запропонований в Мюнхені, не враховує міжнародного права - Пристайко

2 хв читати
План з безпеки в Україні, запропонований в Мюнхені, не враховує міжнародного права - Пристайко

Опублікований перед початком Мюнхенської конференції з безпеки документ "Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні" не враховує міжнародне право, яке вимагає від РФ піти з території України і повернути анексований Крим, заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Завдяки зусиллям, зокрема України, було знято (план з безпеки в Україні з 12 кроків - ІФ), потім він повернувся в німецьку версію тощо, саме для того, щоб якомога більше людей ознайомити з цим "інтелектуальним продуктом". Ми дійсно вважаємо, що цей "продукт" не враховує багато з того, що є на місці. Він не враховує того розвитку, який можливий, як бачить себе Україна. Точно не враховує міжнародного права, яке вимагає від Росії просто залишити українську територію, віддати Крим тощо", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на українському телеканалі ICTV.

Крім того, Пристайко прокоментував останній пункт документа, який свідчить про те, що Україна повинна почати пошук своєї власної ідентичності.

"Щиро дякую. Ми, переконаний, розберемося, треба нам чи не треба цього робити", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, група європейських, російських і українських експертів розробила пропозиції щодо вирішення україно-російського конфлікту - "Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні". Документ був підготовлений за участю організатора Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганга Ішингера, експертами Європейської Мережі Лідерства, Російською Радою з міжнародної політики і Ініціативі з ядерної загрози, опублікованої на сайті конференції. Група американських дипломатів і експертів розкритикували ці пропозиції зазначивши, що деякі з них резонують з ідеями, висунутими російською стороною. У МЗС України заявили, що тези, що містяться в документі, не відповідають офіційній позиції України. Пізніше текст доповіді був видалений з сайту Мюнхенській конференції, проте з часом з'явився знову.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

Ворог завдав два ракетних і 65 авіаударів, обстріляв понад 110 населених пунктів

Українська авіація завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу ворога - Генштаб ЗСУ

За добу на фронті відбулося 97 бойових зіткнень, ЗСУ відбили 28 атак на авдіївському напрямку - Генштаб

На Харківщині знищено ворожий розвідувальний БПЛА - ОК "Схід"

В акваторії Чорного й Азовського морів нині перебувають 5 багатоцільових російських винищувачів - літаків Су-34 і Су-35

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА