12:20 31.01.2020

В Офісі президента обговорили створення комісії з розшуку зниклих безвісти

2 хв читати
В Офісі президента обговорили створення комісії з розшуку зниклих безвісти

У Офісі президента України відбулося засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі, військових і цивільних заручників (полонених), під час якого обговорювалося питання створення при Кабінеті Міністрів комісії з розшуку зниклих безвісти.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, на засіданні робочої групи були присутні: міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда, представники Офісу генерального прокурора, Служби зовнішньої розвідки, керівник Центру звільнення заручників при СБУ, представники Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції і Міністерства оборони.

"Учасники зустрічі обговорили, зокрема, питання створення при Кабінеті Міністрів України постійної комісії з розшуку зниклих безвісти, формування пошукових груп на її базі, а також військових і цивільних реєстрів осіб, які зникли безвісти", - йдеться в повідомленні.

За словами Коляди, Міністерство у справах ветеранів ініціювало внесення відповідних змін до законодавства для передання відомству повноважень і створення пошукових груп. Міністр зазначила, що наразі завершується юридична експертиза законопроекту в Міністерстві юстиції.

У свою чергу координатор робочої групи Микола Колесник наголосив на важливості обговорення питання призначення членів комісії на засіданні робочої групи.

"Я бачив попередній склад комісії з розшуку зниклих безвісти – там майже 90% осіб узагалі не мали стосунку до цієї важливої роботи", - сказав він.

Окрім того, учасники засідання обговорили проблему формування списку на звільнення утримуваних осіб у Центрі звільнення заручників при СБУ. Питання виникло у зв'язку з появою в ЗМІ інформації про те, що деякі звільнені громадяни для потрапляння у список на обмін платили гроші на території ОРДЛО. Також повідомлялося, що окремі особи, які повернулися на підконтрольну України територію, співпрацювали з бойовиками.

"Ми не хочемо брати на себе функцію робити якісь оцінки щодо поведінки або давати їм правову оцінку до повернення громадянина України на підконтрольну територію", - сказав представник СБУ Геннадій Кузнєцов.

Водночас він зазначив, що правоохоронці шукатимуть підтверджувальні матеріали вже після повернення утримуваних громадян на підконтрольну територію.

"Крім того, як зазначили учасники зустрічі, проект закону "Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України" проходить юридичну експертизу в Офісі президента України, і найближчим часом глава держави внесе його до Верховної Ради як невідкладний", - додали в Офісі президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Блінкен зустрівся з представниками Фонду DEJURE та Центру протидії корупції

МВС повідомило про 21 пораненого внаслідок учорашнього обстрілу Харкова

На харківському напрямку в районах Лук'янців і Вовчанська ЗСУ перемістилися на більш вигідні позиції, бої тривають - Генштаб

У Києві на вул. Антоновича частково відновлено рух транспорту після пошкодження тепломагістралі - КМДА

Кулеба провів зустріч із міністрами опозиційного уряду Лейбористської партії Великої Британії

Аварійні відключення світла населенню пов'язані зі значним зростанням споживання - голова "Укренерго"

Кулеба і Блінкен провели перший раунд переговорів у Києві в піцерії "Veterano Pizza"

Умєров в Анкарі обговорив із турецьким колегою співпрацю у сфері оборони, ситуацію на фронті та регіоні Чорного моря

Аварійні відключення світла застосовуватимуться в Україні з 21:00 до 24:00 вівторка

Захист України від корупції має бути таким же сильним, як і її військова оборона

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА