14:43 25.12.2019

У Харкові відбулася акція проти можливого обміну обвинувачених у теракті біля Палацу спорту

3 хв читати
У Харкові відбулася акція проти можливого обміну обвинувачених у теракті біля Палацу спорту

У Харкові біля будівлі облдержадміністрації відбулася акція проти можливого обміну Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергій Башликова, обвинувачених у теракті, що стався біля Палацу спорту в лютому 2015 року.

"Якщо хтось із гілок влади погоджується обміняти вбивць-терористів на військовополонених, то ця гілка влади бере на себе відповідальність за вбивства, які вчинили терористи, ототожнюється з ними й у такий спосіб бере на себе відповідальність за вбивства. Це для нас неприйнятно", - заявив, виступаючи перед учасниками акції настоятель храму Іоанна Богослова Віктор Маринчак.

Голова Харківської організації "Демократична сокира" Микита Соловйов, у свою чергу, наголосив, що вирок у справі про теракт біля Палацу спорт досі не винесено.

"Без вироку, якщо станеться цей обмін, то не буде жодної правової оцінки (діям обвинувачених - ІФ). Ми розуміємо, що іноді доводиться віддавати терористів, військових злочинців і так далі. Але це може обговорюватися лише після того, як набуде чинності вирок. А його немає. Жодний обмін до вироку неможливий ні в якому разі", - сказав Соловйов.

Родичі загиблих у теракті зустрілися з головою Харківської обласної державної адміністрації Олексієм Кучером і виклали йому свою позицію.

"Я вважаю, що вони мають отримати вирок і далі його відбувати в тюрмі... Після обміну вони житимуть повноцінним життям, будуть зі своїми сім'ями, це справедливо, як ви вважаєте? Вбити людей, а потім жити повноцінним життям, тільки тому, що є якась домовленість, що треба їх обміняти", - сказав Андрій Дідик, що втратив унаслідок теракту сина.

Найближче засідання Фрунзенського райсуду у справі про теракт біля Палацу спорту призначено на четвер, 26 грудня. Очікується, що на ньому допитають обвинувачених і перейдуть до дебатів.

Як повідомлялося, 22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. Унаслідок теракту загинули двоє людей (зокрема один із координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом ще двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінального провадження за ст. 258 Кримінального кодексу України (теракт).

26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох жителів області за підозрою в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

22 квітня 2015 року обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 року прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачувані та їхні захисники використовують усі можливості, щоб затягти судовий процес. Він також наголосив, що "судовий процес завершено на 90%".

21 квітня 2017 року суд вирішив не продовжувати слухання у справі після зміни в складі колегії суддів, а почати розглядати її заново, оскільки на цьому наполягав один з обвинувачуваних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА