07:32 30.07.2019

Заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями обговорює в Європі питання безпеки

2 хв читати
Заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями обговорює в Європі питання безпеки

Глава бюро Держдепартаменту з контролю над озброєннями, верифікації та дотримання договорів Томас Динано вирушив до Європи для обговорення питань безпеки, протиракетної оборони і контролю над озброєннями, повідомляє дипвідомство США.

Згідно з повідомленням, Динано відвідає Румунію, Польщу, Німеччину, Бельгію і Швейцарію з 27 липня до 6 серпня для проведення нарад та заходів, "присвячених космічній безпеці, протиракетній обороні, міжнародній безпеці та контролю над озброєннями".

Поїздка заступника держсекретаря збігається з підготовкою виходу США з Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД). Раніше держсекретар Майк Помпео підтвердив, що США, як і раніше, мають намір покинути договір 2 серпня.

20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про намір вийти з ДРСМД у зв'язку з тим, що російська сторона порушує його положення. 4 грудня Помпео зажадав від Росії протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, яка за своїми параметрами, як стверджують у Вашингтоні, порушує договір. Згодом американська сторона посилила вимоги, наполягаючи тільки на верифікованому знищення ракети.

Росія відкинула обвинувачення американської сторони щодо своєї ракети, висунувши зустрічні претензії до США.

Адміністрація США оголосила, що припиняє участь у ДРСМД 2 лютого, а через шість місяців вийде з договору, якщо Росія не повернеться до його дотримання.

2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що відповідь Росії на вихід США з ДРСМД буде дзеркальною, Москва призупиняє участь в договорі і починає НДДКР зі створення нових видів ракет.

3 липня Путін підписав закон про призупинення Росією дії ДРСМД.

Договір про РСМД почав діяти 1 червня 1988 року. Договір поклав кінець ракетній кризі в Європі, який вибухнув у результаті розміщення в Європі радянських ракет і американських "Першингів". Документом передбачено ліквідацію цілого класу ракет: він забороняє сторонам проводити, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої дальності (від 1000 до 5500 км) і меншої дальності (від 500 до 1000 км), а також пускові установки для них.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА