20:29 02.07.2019

У Чорне море для участі в "Сі Бриз-2019" зайшли ще два бойових кораблі НАТО

3 хв читати
У Чорне море для участі в "Сі Бриз-2019" зайшли ще два бойових кораблі НАТО

Британський есмінець HMS Duncan і канадський фрегат HMCS Toronto у вівторок ввечері, пройшовши Босфор, увійшли в акваторію Чорного моря, повідомили "Інтерфаксу" поінформовані джерела.

За наявними даними, вони візьмуть участь у військово-морських навчаннях Sea Breeze 2019, які проводять США та Україна, що почались у понеділок в північно-західній частині Чорного моря. В них також беруть участь ВМС Румунії, Болгарії, Туреччини і Грузії. Наразі британський і канадський кораблі йдуть у напрямку Одеси.

Як повідомлялося, минулої суботи в Чорне море для участі в навчаннях зайшов американський есмінець USS Carney, оснащений крилатими ракетами Tomahawk з дальністю дії 1,6 тис. км.

Carney, також оснащений системою протиракетної оборони Aegis, поряд з есмінцями ВМС США Donald Cook, Porter і Ross, розміщений на постійній основі в Європі на іспанській військово-морській базі в Роте. Ці кораблі разом з наземними базами ПРО Aegis у Польщі і Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони.

Тим часом, російські військові заявили, що відслідковуватимуть дії ракетного есмінця ВМС США Carney. "До безпосереднього спостереження за діями американського військового корабля приступив сторожовий корабель Чорноморського флоту "Сметливый", - повідомили російські військові.

Українсько-американські навчання "Сі Бриз-2019" (Sea Breeze 2019) стартували 1 липня в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря. Під час навчань військові з двох десятків країн відпрацюють виконання завдань за стандартами НАТО - на землі, у воді, під водою і в повітрі.

Усього в навчаннях планують взяти участь близько 30 кораблів, 30 літальних апаратів і більше 900 чоловік особового складу, з яких 10 одиниць корабельно-катерного складу Морської охорони, вертольоти і 2 літаки прикордонної авіації та близько 200 чоловік персоналу Держприкордонслужби України.

У морській компоненті заплановані артилерійські стрільби та багато вправ, суть яких не розголошується, оскільки залишається актуальним режим "вільної гри" (free play), в якому раптові завдання будуть надходити від багатонаціонального штабу навчань.

Новацією цьогорічних навчань стане відпрацювання річкового елемента. За легендою, ворожі елементи будуть намагатися заблокувати вихід до моря з найбільшої водної артерії Європи - річки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечення супроводження транспортних цивільних суден річкою і їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря. В даному навчальному елементі будуть задіяні виключно сили Держприкордонслужби України, зокрема Морської охорони.

При цьому командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко на відкритті навчань заявив, що план проведення "Сі Бриз-2019" був змінений через дії РФ в акваторії Чорного моря.

"Спроби північного сусіда сплутати карти раптовим закриттям району плавання не злякають багатонаціональний штаб. Ми сприйняли це як додатковий виклик і готові адекватно протидіяти. Зараз маневри територіально переплановані і відбудуться за задумом штабу навчань", - сказав Воронченко.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На фронті за добу сталося 114 бойових зіткнень, ворог втратив 160 осіб л/с на харківському напрямку

На місці прильоту "шахеда" в Основ'янському районі Харкова сталася пожежа

Харків під атакою ворожих "шахедів"

НАТО розглядає можливість відправки військових інструкторів в Україну - ЗМІ

НБУ в четвер підвищив офіційний курс гривні на 14 коп.

Військам РФ не вистачає потужності, щоб досягти стратегічного прориву на харківському напрямку - Каволі

"Укренерго" в п'ятницю з 8:00 до 19:00 розраховує обійтися без обмежень е/е

Ворог намагається тиснути на оборону на харківському напрямку, найгарячіша ситуація на покровському напрямку

Завдяки Силам оборони сьогодні вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська, однак загрози все ще є - Зеленський

У пункті пропуску "Рені" контрольні служби України та Молдови працюватимуть спільно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА