20:18 14.05.2019

У КС не вистачило голосів для рішення щодо розгляду закону про люстрацію, стверджує Портнов

2 хв читати
У КС не вистачило голосів для рішення щодо розгляду закону про люстрацію, стверджує Портнов

Конституційний Суд України у вівторок не зміг ухвалити рішення щодо розгляду закону про люстрацію через брак голосів суддів, стверджує екс-заступник голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов.

"Друзі, відомості з Конституційного Суду, де сьогодні мало бути поставлено на порядок денний питання про скасування люстрації. За його сьогоднішній розгляд не вистачило голосів суддів, призначених колись у КС Януковичем, і тих, кого прийнято вважати донецькою частиною КС", - повідомив Портнов у Telegram-каналі.

Він вважає, що після виборів до Верховної Ради новій парламентській більшості треба буде "внести суддів цього КС до закону про люстрацію, який вони ж розглядають".

Як повідомило джерело агентства "Інтерфакс-Україна", КС відклав розгляд закону "Про очищення влади" (так званий закон про люстрацію).

У 2015 році з поданням щодо конституційності закону "Про очищення влади" до КС звернулися Верховний Суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Усі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний Суд у своїх поданнях порушує питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, стосовно яких здійснюється люстрація, протягом десяти років обіймати посади.

Йдеться про осіб, які обіймали сукупно не менше ніж один рік у період із 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (окрім голови Верховного Суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Зазначена заборона застосовується до осіб, які обіймали ці самі посади в період із 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Крім того, оспорюють положення цього закону про заборону обіймати посади для суддів, які ухвалили рішення проти учасників Євромайдану.

У поданні 47 народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону обіймати посади для осіб, які протягом не менше ніж одного року в період із 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, глави Національного банку України, керівників силових структур, голови Адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічну заборону стосовно осіб, що обіймали зазначені керівні посади в органах влади в період із 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до законів про амністію, складали на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Унаслідок ворожих обстрілів Вовчанська одна людина загинула, троє поранені

У Харківській області 20 травня оголошено Днем жалоби

Велика Британія передала Україні 80 ракет ППО, понад 1 млн боєприпасів, дрони та системи розмінування

Окупанти втратили на харківському напрямку 1,5 тис. особового складу і 263 одиниці техніки

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

ЄС уважно стежить за ситуацією навколо приземлення вертольота президента Ірану - Мішель

Держдеп заявив про намір скористатися правом конфіскувати російські активи у США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА