13:18 05.03.2019

Вирішити питання відповідальності за незаконне збагачення потрібно швидко й так, щоб поточні справи не були закриті, заявив Клімкін

2 хв читати
Вирішити питання відповідальності за незаконне збагачення потрібно швидко й так, щоб поточні справи не були закриті, заявив Клімкін

Рішення щодо відповідальності за незаконне збагачення має бути знайдене якнайшвидше, оскільки це може бути проблемою для європейського шляху України, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Рішення має бути знайдене якнайшвидше. Тому що проблема насправді не для безвізу (безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом - ІФ), проблема для нашого європейського шляху і того, як ми йдемо в ЄС", - сказав міністр журналістам у вівторок у Києві.

Водночас П.Клімкін наголосив, що в ЄС не мають наміру впроваджувати санкції стосовно українців.

"Реакція має бути швидкою, це цілком зрозуміло. Звісно, ми маємо вирішити, як це буде відображено в законодавстві, а також те, щоб наявні справи не були припинені й мали продовження", - наголосив глава МЗС України.

Як повідомлялося, КС за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст. 368-2 КК України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Зміни в ст. 368-2 КК про незаконне збагачення з'явилися в 2015 році. Відповідний законопроект №1660-д український парламент ухвалив у цілому в лютому 2015 року. Він став одним із законопроектів у пакеті антикорупційних ініціатив і був умовою для лібералізації візового режиму з ЄС, а також продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого в Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України Петра Порошенка про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110).

Він покладає на органи досудового розслідування зобов'язання доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем і хабарництва.

У "Центрі протидії корупції" вже заявили, що цей законопроект П.Порошенка містить формулювання, яке унеможливлює притягнення чиновників до відповідальності за придбання майна за необґрунтовані доходи.

"Для притягнення чиновників до відповідальності за необґрунтовані статки слідству потрібно буде доводити, що такий чиновник не отримував хабарів або не зловживав владою чи службовим становищем. Простіше кажучи, прокурор буде зобов'язаний надати окремі докази, що підтверджують невинуватість чиновника у двох злочинах (зловживання та хабарі), а вже потім можна говорити про незаконне збагачення", - пояснюють в антикорупційній громадській організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість бойових зіткнень зросла до 102, найскладніша ситуація залишається на Куп'янському та Покровському напрямках - Генштаб

Війська РФ від початку доби використали 69 УАБів і понад 360 дронів-камікадзе для ударів по Україні - Генштаб

Окупанти атакують уздовж майже всієї лінії фронту, від початку доби було 82 ворожі штурми - Генштаб

За ексзаступника керівника Офісу президента Смирнова внесли заставу в десять млн грн

Гетманцев анонсує цілодобові пости і відеоспостереження на тютюнових фабриках

Міністри оборони України та США обговорили поточну ситуацію на полі бою та відновлення бойових бригад

Богомолець: Мартиненко робив усе, щоб Україна ставала кращою

Польща не накладала обмежень на використання Україною польської зброї, українці можуть воювати, як хочуть

Разумков про Мартиненка: він був професіоналом і порядною людиною

Тарута: Мартиненко за будь-якої влади залишався безкомпромісним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА