15:44 05.01.2021

Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, на зниження захворюваності це не впливає - KSE

2 хв читати
Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, на зниження захворюваності це не впливає - KSE

Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, проте на рівень захворюваності зниження кількості тестів не впливає, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

Керівник ключових проектів KSE Юрій Ганиченко під час щотижневого брифінгу KSE, зокрема, звернув увагу, що наприкінці 2020 року було відзначено зниження кількості ПЛР-тестів.

"Це зниження частково пояснюється тим, що з середини грудня було прийнято новий підхід до тестування осіб, що підпадають під підозру на COVID-19, за результатами тесту на антиген було дозволено не дублювати ці результати ПЛР-тестом", - сказав він.

Водночас Ганиченко наголосив, що зниження кількості ПЛР-тестувань можна пояснити також тим, що "почали менше направляти на тестування", але наразі немає підтверджень впливу цього чинника.

При цьому він зазначив, що з 9 грудня кількість виявлених випадків перебуває "на своєрідному плато 10-12 тис. випадків".

"Ми можемо сказати, що з грудня не було значних змін у захворюваності, попри те, що виявлених випадків стало менше в офіційній статистиці", - сказав він.

У свою чергу керівник центру економіки охорони здоров'я KSE, екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк зазначив, що наразі "природу цього плато до кінця не вивчено".

"Дуже важливо уникати ілюзії того, що якісь індикатори і заходи на щось впливали. З листопада до січня вжиті заходи жили своїм життям, а статистика своїм. Причина цього - надзвичайно низьке виявлення і те, що ми надзвичайно мало тестуємо. Через нашу систему тестування ми бачимо лише малу частку реальності, вона стосується тільки дуже хворих людей", - сказав він.

Коментуючи доцільність запровадження карантину з 8 січня, Ковтонюк зазначив, що "карантин - це екстрений захід, дуже дивно планувати екстрений захід, рішення відкласти карантин здавалось дивним".

"Говорити, чи потрібен карантин зараз, дуже важко, тому що логіку такого рішення зрозуміти важко з точки зору контролю за пандемією, доки в Україні немає зростання захворюваності, а ми бачимо, що зростання немає", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА