11:32 03.10.2019

НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

3 хв читати
НБУ на тижні продав $200 млн для згладжування зумовлених психологічними факторами коливань курсу

Інтервенції Національного банку України з продажу валюти цього тижня становили $200 млн для згладжування тимчасових коливань курсу, зумовлених, насамперед, психологічними факторами, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Національному банку України.

"Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і спричинені насамперед психологічними факторами", - прокоментував ситуацію НБУ у відповідь на запит агентства.

Нацбанк зазначив, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку загалом, в окремі періоди протягом цього року курс гривні також коливався в бік ослаблення. Зокрема, така ситуація спостерігалася в березні, потім наприкінці травня – на початку червня, після чого розпочинався зворотний тренд.

У центробанку наголосили, що обсяг міжнародних резервів, який останніми місяцями коливається в межах $21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку.

"У режимі гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці та світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги, й відбувається зворотний тренд", - зазначив регулятор.

Нацбанк нагадав, що його роль на валютному ринку - згладжувати значні коливання (як в один, так і в інший бік), які можуть бути шкідливими для економіки.

НБУ зазначив, що сприятлива ситуація на валютному ринку у вересні дозволила йому поповнити міжнародні резерви на $930 млн завдяки валютним інтервенціям із купівлі валюти. Від початку цього року чиста купівля валюти становила близько $3,7 млрд, що майже в 1,4 разу більше, ніж за 2017-2018 рр. загалом. Водночас валютні інтервенції Нацбанку не протидіяли ринковим тенденціям, і курс гривні від початку року зміцнився більше ніж на 10%, зазначили в центробанку.

У ньому пояснили, що можливості для збільшення купівлі цього року зумовлені появою нових фундаментальних факторів: насамперед стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий держборг і рекордним зростанням урожайності зернових в Україні.

"Макрофінансова ситуація в Україні є досить стійкою. Цього року спостерігається стабільне зростання експорту та приплив інвестицій нерезидентів у державні цінні папери на противагу поміркованим обсягами імпорту та репатріації дивідендів", - зазначається у відповіді на запит агентства.

НБУ зазначив: темпи зростання експорту навіть перевищують темпи зростання імпорту, якщо не враховувати в статистичній звітності пільгове розмитнення "євроблях", успішно пройдені періоди пікових зовнішніх виплат за держборгом у травні та вересні, а зважена фіскальна та жорстка монетарна політики поступово наближають інфляцію до цільового рівня в 5%, якого, за прогнозами Нацбанку, буде досягнуто вже наступного року.

Як повідомлялося, за перші три дні поточного тижня офіційний курс гривні знизився на 3,2% - до 24,8598 грн/$1, повернувшись до рівня середини вересня. Водночас від початку року зміцнення національної валюти України сягнуло 10,2%, а нинішній її курс відповідає рівню серпня 2016 року.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА