11:49 19.11.2018

Глава "Нафтогазу" знову закликає залучити іноземного партнера до управління ГТС

2 хв читати
Глава "Нафтогазу" знову закликає залучити іноземного партнера до управління ГТС

Україні для збереження транзиту російського газу необхідно залучити іноземного партнера до управління газотранспортною системою (ГТС), заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Газпром" у Північному потоці пропонує іноземним партнерам 50%. Якщо Україна не вдаватиметься до такого, іноземцям просто цікавіше працювати з Росією. Світ банальний і прагматичний", - сказав він на "Українському енергетичному тижні" в Києві в понеділок.

А.Коболєв додав, що ще однією важливою умовою є анбандлінг "Нафтогазу", зазначивши, що згідно з розробленим планом, він може завершитися до 1 січня 2020 року.

"НАК розробив план, згідно з яким анбандлінг буде завершено до 1 січня 2020 року. Цей план, ми сподіваємося, буде затверджений урядом і на його основі, зокрема, можна буде провести конкурс на залучення іноземного партнера", - заявив глава правління "Нафтогазу".

На початку жовтня цього року А.Коболєв повідомив, що розраховує на розгляд Верховною Радою пропозицій з відбору стратегічного міжнародного партнера для управління українською ГТС протягом першого півріччя 2019 року. За його словами, для цього Кабінет Міністрів має вийти з пропозиціями щодо умов конкурсу для відбору партнера в парламент найближчим часом.

Як повідомлялося, Верховна Рада ще в серпні 2014 року ухвалила закон, що надає можливість залучати належного іноземного партнера до капіталу системного оператора на умовах до 49%, хоча можливий і варіант лише управління.

"Нафтогаз" неодноразово заявляв про необхідність для України до завершення дії транзитного контракту з "Газпромом" з січня 2020 року знайти стратегічного міжнародного партнера - надійну енергетичну компанію для управління ГТС.

Міненерговугілля в грудні 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніх консультацій. Про такий інтерес поінформували 10 компаній: Eustream (Словаччина), Snam (Італія), Gazunie (Голландія), GRTgaz (Франція), GAZsystem (Польща), Desfa (Греція), Reganosa (Іспанія), Verbunddnelz Gaz AG (Німеччина), Fluxys (Бельгія), Transgaz (Румунія).

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович після зустрічі з прем'єром Володимиром Гройсманом 25 травня закликав Україну оголосити такий конкурс якомога швидше.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль доручив затвердити графіки ремонтів енергооб'єктів і кроки щодо посилення їх захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років

Рада викликала керівника БЕБ

"Укренерго" обмежить промспоживачів і бізнес із 18:00 до 23:00, не виключає можливості аварійних відключень населення

Енергетики повернули світло понад 50 тис. абонентам, відключеним унаслідок повітряної атаки РФ уранці середи - Міненерго

Кабмін створив штаб підготовки до опалювального сезону

Кабмін змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: Хто зможе не платити

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кількість вакансій на ринку праці зросла до нового рекорду з початку війни

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА