17:16 06.11.2018

Україна погодила компромісну модель введення податку на виведений капітал для МСБ - Мінфін

2 хв читати
Україна погодила компромісну модель введення податку на виведений капітал для МСБ - Мінфін

Мінфін вважає реальним впровадження податку на виведений капітал (ПнВК) без загрози фіскальної стійкості лише для малого і середнього бізнесу (МСБ) із річним обсягом доходу до 200 млн грн із використанням компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ПнВК у розмірі 50% від суми податкових зобов'язань із податку на прибуток за 2018 рік.

"Таку модель оподаткування обговорювали з МВФ і після важких переговорів її було узгоджено як можливу", - йдеться в повідомленні відомства у вівторок.

За його розрахунками, в цьому випадку 98% від усієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату ПнВК і отримають переваги від цього податку, тоді як платниками податку на прибуток залишаться близько 4500 компаній з річним обсягом доходу понад 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток (за даними річного декларування 2017 року).

Мінфін вказав, що поділяє думку про те, що чинне законодавство дозволяє великим компаніям застосовувати певну податкову оптимізацію через низькоподаткові юрисдикції. Однак для мінімізації таких ризиків було підписано конвенцію MLI, розроблено законопроект BEPS, переглядаються ставки двосторонніх податкових угод, зазначає фінансове відомство.

За його оцінкою, прямі втрати бюджету в разі введення ПнВК для всіх діючих платників податку на прибуток підприємств з 1 січня 2019 становитимуть 46,7 млрд грн під час відсутності можливості скоротити видаткову частину держбюджету. Відомство додало, що і в 2020 році бюджетні втрати будуть значними, а фіскальні ризики залишаться високими.

"Вважаємо за необхідне відзначити, що за таких обставин Україна має віддати високий пріоритет фіскальній стійкості та продовженню співпраці з міжнародними партнерами і кредиторами, зокрема з МВФ, технічна місія якої наразі перебуває в Україні", - зазначив Мінфін.

Відомство нагадало, що МВФ на робочому рівні затвердив нову програму stand by для України, передумовою для затвердження якої радою Фонду є виконання Києвом узятих на себе зобов'язань у сфері фіскальної стабільності та відповідальності, а також ухвалення збалансованого бюджету і зменшення бюджетного дефіциту.

"Лише за умови продовження співпраці з МВФ Україна може уникнути дефолту за борговими зобов'язаннями", - наголосив Мінфін, нагадавши про виплату в наступному році 400 млрд грн у рахунок обслуговування та погашення держборгу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Попит на зарядні станції та інші альтернативні джерела живлення в мережі "Фокстрот" зріс утричі з початку року

ЄС остаточно схвалив "торговельний безвіз" для України - Шмигаль

Обмеження енергоспоживання для промисловості повертаються на вечір - "Укренерго"

Офіційний курс гривні може знизитися влітку до 40 грн/$1 і нижче у зв'язку з новими кроками валютної лібералізації - банкіри

Мінсільгосп США прогнозує скорочення врожаю пшениці в Україні у 2024р на 8,7% і кукурудзи на 12,9%

Феросплавні заводи розглядають можливість запуску підприємств після простою з жовтня 2023 року

НБУ в п'ятницю опустив офіційний курс гривні ще на 17 коп. - до 39,72 грн/$1

Акціонери ПФТС схвалили і збільшення СК вдвічі, і можливу здачу ліцензії, біржа розраховує на діалог з регулятором

Кабмін виділив майже 7,2 млрд грн на відновлення енергосистеми України - Шмигаль

Інфляція в Україні у квітні 2024 р. знизилася до 0,2%, у річному виразі збереглася на рівні 3,2% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА