17:57 28.09.2018

Механізм держпідтримки інновацій у промисловості запрацює до кінця року

2 хв читати
Механізм держпідтримки інновацій у промисловості запрацює до кінця року

Механізм державної підтримки технологічних інновацій у промисловості, кошти на реалізацію якого в розмірі 300 млн грн вперше закладено до держбюджету 2018 року, запрацює до кінця поточного року, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми вже до кінця року включимо механізм державної підтримки. Таке завдання я поставив перед Нацкомітетом із промислового розвитку. Вибір проектів затверджуватимуть не чиновники, а підприємці. Це забезпечить прозорість і якість. І ми також мінімізуємо прояви будь-яких корупційних ризиків під час розподілу коштів. І наступного року роботу продовжимо", - наводить прес-служба Кабінету Міністрів слова В.Гройсмана на сайті уряду.

При цьому він наголосив, що наразі питання - за формуванням спеціальної комісії, яка визначатиме надання бюджетного ресурсу.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в Нацкомітеті із промрозвитку, комісію лише почнуть формувати, тому інформацію про її склад буде надано пізніше.

Раніше виконавчий директор Нацкомітету Анатолій Гіршфельд повідомляв агентству, що серед основних відмінностей нового механізму від діючих підходів до підтримки інноваційної діяльності - коло одержувачів коштів.

"Претендентами мають бути виключно виробники промислової продукції, які вже мають досвід у здійсненні інноваційної діяльності, фінансові ресурси, потужності та компетенції для реалізації проекту і впровадження отриманих результатів", - зазначав виконавчий директор Нацкомітету.

При цьому проект має реалізовуватися обов'язково у співпраці або з науковою установою (незалежно від форми власності), або з установою вищої освіти, або КБ іншого підприємства, а перевага має віддаватися проектам, в яких його замовник бере участь у співфінансуванні.

Новими є і форми держпідтримки - передбачається, що це буде грантове співфінансування реалізації проектів і часткова компенсація відсотків за кредитами, залученими виробниками для реалізації проектів.

Проекти відбиратимуть на підставі форматизованої системи критеріїв міжвідомчою комісією при Мінекономрозвитку, до складу якої увійдуть і держслужбовці, і представники бізнесу та науки.

За його словами, в процедурі отримання державних коштів для реалізації відібраних проектів, як і раніше, ключову роль відіграватиме Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, проте запропоновано механізм, що дає змогу адмініструвати і моніторити цільове використання коштів (і держдопомогу, і внесок самого підприємства).

Згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, сьогодні лише 18% підприємств в Україні вважаються інноваційними і вкладають кошти в розвиток продукту. Переважно це виробники машин та устаткування для різних галузей насамперед для агросектору, дорожнього будівництва.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

Актуалізація вимог "єОселі" збільшить попит на якісне житло і стимулюватиме економіку країни - думка

Обмеження е/е в Україні в середу розпочнуться з 19:00 замість 20:00 - обленерго

УЗ підвищила вартість комплектів білизни в плацкартних і купейних вагонах у 1,6 раза, у вагонах СВ - удвічі

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

"Укренерго" скасувало обмеження споживачів з 07:00 до 20:00 середи в усіх областях

Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель

SENSAR Development має намір побудувати в Ужгороді 5-зірковий готель і житловий комплекс

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА