10:00 19.04.2018

Російський імпорт витісняє українських виробників сірчаної кислоти

2 хв читати

В Україні більш ніж достатні потужності для виробництва сірчаної кислоти та парк для її перевезення. Але нашим виробникам майже неможливо конкурувати з російським та білоруським імпортом через нерівні умови.

Потужності з виробництва сірчаної кислоти в Україні перевищують 1,1 млн тонн щороку, що вдвічі більше від потреби внутрішнього ринку.  Потужності ДП «Східний ГЗК», ДП «Суміхімпром», НВП «Зоря», Рубіжне та ТОВ «Перше хімічне об’єднання» з транспортування цього продукту  складають понад 300 тис. тонн або 235 спеццистерн. Це більше ніж у 1,5 рази перевищує потреби у перевезеннях сірчаної кислоти на внутрішньому ринку, стверджують виробники.

Наразі ДП «Східний ГЗК», ДП «Суміхімпром», НВП «Зоря», Рубіжне та ТОВ «Перше хімічне об’єднання» перебувають на межі зупинки через значне зростання російського та білоруського імпорту – більше ніж утричі - з 2014 по 2017 рік до 79 тис. тонн. 

Конкурувати з цими імпортерами нашим виробникам складно через вкрай низькі ціни, які більше ніж удвічі менші за собівартість вітчизняних підприємств.

На нерівність конкурентних позицій вказує і експерт хімічного ринку, директор інформаційного агентства «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук. «Вітчизняні підприємства виробляють сірчану кислоту з імпортної сировини – сірки, та використовують її у технологічному процесі. Для російських та білоруських компаній сірчана кислота є відходами, яких треба позбавитись. Тож вони можуть реалізувати цей продукт за будь-яку ціну. Така конкуренція не є рівною та не дозволяє українським виробникам розвиватися», - стверджує аналітик.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА