Верховний Суд зняв арешт з акцій і рахунків Промінвестбанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Верховний Суд зняв арешт з акцій і рахунків Промінвестбанку

Фондовий ринок
199
Верховний Суд задовольнив касацію Промінвестбанку та скасував арешт його акцій, нерухомого майна та рахунків у інших банках.
Рішенням від 27 січня Верховний Суд скасував відповідні постанови Господарського суду Києва від 10 березня 2020 року та Північного апеляційного госпсуду від 1 вересня 2020 року.
Цими судовими постановами на вимогу ТОВ «Крим дівелопмент» було накладено арешт на акції, нерухомість, майнові права Промінвестбанку та його рахунки в інших банках (в межах суми стягнення $ 169,8 млн), а також було заборонено банку проводити ліквідацію або реорганізацію.
Зазначимо, що «Крим дівелопмент» пов’язана з Ігорем Коломойським і його партнерами. Це одна з компаній, яка на підставі рішення Гаагського суду стягує з РФ компенсацію за нерухомість, відібрану у них у Криму після його анексії Росією.
14 січня Верховний Суд відмовився задовольнити скаргу російського «Внешекономбанку» до Міністерства юстиції щодо заборони продажу акцій Промінвестбанку.
Цією ухвалою ВЕБ. РФ було відмовлено у наданні дозволу на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.
Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж заборонив Мін’юсту примусовий продаж 99,77% акцій Промінвестбанку, які були зареєстровані на ВЕБ. РФ, до вирішення арбітражем питання, чи порушує зазначена реалізація акцій норми міжнародного права.
Однак Верховний Суд погодився з висновком Київського апеляційного суду, що виконання згаданого арбітражного рішення про вжиття забезпечувальних заходів призвело б до зупинення виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня 2018 року.
Цим рішенням було задоволено позов низки компаній, пов’язаних з Коломойським і його партнерами, щодо стягнення з Росії $ 159 млн як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в Криму після анексії РФ.
У березні 2020 року 99,77% Промінвестбанку продали за 268,7 млн грн на біржі ПФТС. Переможцем аукціону стала компанія «Фортіфай», серед засновників якої з’явилися люди Коломойського. Пізніше бізнесмен і банкір Сергій Тігіпко вирішив купити «Фортіфай» і НБУ дозволив цю угоду.
На кошти від продажу Промінвестбанку претендує Ощадбанк, який також виграв у Стокгольмському арбітражі позов до Росії через анексію Криму.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас