Стало відомо, скільки Україна за рік купила трамваїв і тролейбусів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Стало відомо, скільки Україна за рік купила трамваїв і тролейбусів

Казна та Політика
766
Загалом у 2020 році Україна закупила 400 тролейбусів і трамваїв для міської інфраструктури. При цьому частина купленого транспорту вже була в експлуатації.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив екс-міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
“За минулий рік у систему міського громадського транспорту України надійшло: 337 тролейбусів і 49 трамваїв, з яких 40 – вагони, які вже були у використанні”, – написав Омелян.
Як він зазначив, 82% нових тролейбусів було придбано на кошти міжнародних фінансових організацій (переважно кредитні лінії ЄБРР і ЄІБ, які були запущені у 2015 році для модернізації електричного муніципального транспорту).
За рахунок міських бюджетів через систему “ПроЗорро” було придбано 34 нових тролейбуси. Також у столицю надійшли два нових трамваї польського виробника Pesa.
Екс-міністр наголосив, що 70% тролейбусів на українському ринку виготовлені у Білорусі або з використанням білоруських машинокомплектів.
При цьому Омелян зауважив, що вітчизняні виробники тролейбусів “Електрон” і “Еталон” постачали свою продукцію тільки до Львова (“Електрон”) і Чернігова (“Еталон”).
Броварський виробник “Політехносервіс”, який поки випускає тролейбуси на базі білоруських кузовів МАЗ-203, у 2020 році крім Вінниці почав постачати тролейбуси до Харкова.
Український виробник трамваїв “Татра-Юг” відвантажив 7 трамвайних вагонів до Єгипту, завершивши виконання замовлення на 15 вагонів.
Омелян вважає, що для того, щоб українські міста могли протягом наступних 5-10 років замінити 20 тисяч тролейбусів і купити близько 10 тисяч трамваїв, потрібно: розробити план фінансової допомоги міським бюджетам у вигляді довгої і дешевої кредитної лінії, лізингу або державної програми; допомогти українським підприємствам за підтримки світових виробників розгорнути повноцінне виробництво муніципальної техніки.
“В Україні є все необхідне для того, щоб нашими містами їздив сучасний електричний громадський транспорт. Потрібно тільки, щоб для держави в пріоритеті був розвиток вітчизняного виробництва, а не створення красивих і порожніх телевізійних картинок”, – написав Омелян.
На його думку, застарілий транспорт в українських містах може збільшити викиди шкідливих речовин у повітря і негативно впливати на швидкість руху.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас