На які кредити діятимуть нові держгарантії для бізнесу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На які кредити діятимуть нові держгарантії для бізнесу

Кредит&Депозит
661
25 листопада 2020 року Уряд прийняв постанову «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році», розроблену Міністерством фінансів України.
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
Що це дасть підприємцям: прийнята постанова визначає механізм надання Кабміном державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва.
За результатами відбору серед охочих взяти участь у програмі банків рішенням Уряду буде визначено банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора.
На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а кредитори формують портфель кредитів.
Банками-кредиторами можуть бути банки, які:
  • складають звітність відповідно до міжнародних стандартів;
  • не віднесені до категорії проблемних та/або неплатоспроможних;
  • не мають простроченої заборгованості перед державним бюджетом;
  • дотримуються вимог, встановлених НБУ щодо формування та зберігання резервів та мають працюючий гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу не менше, ніж 500 млн гривень.
До портфелю кредитів, який може бути частково забезпечено держгарантіями, може бути включено кредити, які:
  • надаються суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, строк ведення господарської діяльності яких перевищує 1 рік та які не є банкрутами та/або проти них не порушено справи про банкрутство;
  • надаються на фінансування інвестиційного проекту, інвестиційні цілі, а також на рефінансування заборгованості за іншими кредитами (включаючи кредити за програмою «5-7-9»);
  • надаються у гривні строком від 1 до 10 років у сумі не більше 100 млн грн за ставкою не вище UIRD +6%; та додаткове забезпечення за якими надається позичальниками в обсязі не більше 60% від суми кредиту з урахуванням коефіцієнтів ліквідності НБУ;
  • надаються на не заборонену законодавством діяльність.
Державні гарантії на портфельній основі надаватимуться у обсязі, визначеному Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (5 млрд грн).
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас