Швидкі кредити видаватимуть по-новому: що зміниться — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Швидкі кредити видаватимуть по-новому: що зміниться

Кредит&Депозит
6391
Чимало українців у певних життєвих ситуаціях звертаються до послуг мікрокредиторських компаній. З нового року почнуть діяти нові правила мікрокредитування. Про це пише Мінюст.
Відповідне рішення було прийнято Верховною Радою України у вересні 2020 року та спричинене по суті стрімким зростанням попиту на мікрокредитування, а також необхідністю унормування цієї сфери правовідносин та підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб.
Новації з 1 січня 2021 року:
  • Кредитні договори, що укладаються на строк до одного місяця, та договори, загальний розмір позики за якими не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, відноситимуться до споживчих кредитів. Максимальна сукупна сума штрафів і пені за порушення споживачем виконання його зобов’язань на підставі договору про такий кредит не може перевищувати розмір подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.
  • Закріплюється на законодавчому рівні заборона зміни процентної ставки за кредитом, порядку її обчислення, порядку сплати відсотків у бік погіршення умов для споживача.

Рейтинг мікрофінансових організацій України

  • Відтепер обов’язковою умовою укладення договору про споживчий кредит є згода споживача на доступ до інформації, що складає його кредитну історію, та на збір, зберігання, використання та поширення через бюро кредитних історій, включене до Єдиного реєстру бюро кредитних історій, інформації щодо нього та цього кредиту. У разі ненадання такої згоди споживачем, кредитодавець повинен відмовити в укладенні договору та здійсненні кредитної операції.
  • Кредитодавець буде зобов’язаний безоплатно передавати інформацію щодо всіх споживчих кредитів хоча б до одного бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру бюро кредитних історій. Строк внесення кредитним бюро отриманих від кредитодавця відомостей буде обмежено 2 днями.
Закон обмежує можливість отримувати безмежну кількість швидких кредитів без наміру їх повертати, тим самим захищаючи фінансові установи від збільшення проблемної заборгованості.

Довідка Finance.ua:

  • Президент України підписав закон, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну вартість кредитів, сумою менше мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 5 тис. грн) та строком до одного місяця.
  • Фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема й у рекламі.

Отримати гроші до зарплати швидко 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас