Комунальні тарифи: чи варто очікувати «сюрпризів» в опалювальний сезон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Комунальні тарифи: чи варто очікувати «сюрпризів» в опалювальний сезон

Особисті фінанси
4003
В Україні формально стартував опалювальний сезон. І хоча житловий фонд через теплі погодні умови поки що не підключають до опалення, листопадові платіжки українців все ж таки «поважчають».
Так, побутовим споживачам доведеться більше заплатити за газ. У жовтні постачальники відпускали «блакитне паливо» по 5,3 – 6,8 гривень за куб.м. Таким чином мінімальна ціна зросла на 8,4%, якщо порівнювати з вереснем.
Зростання цін обумовлене підвищенням вартості газу в Європі, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону. Очікується, що «блакитне паливо» продовжить дорожчати.
За словами експерта з питань енергетики Валентина Землянського, в опалювальний сезон його вартість може скласти 6-7 гривень за куб. м.
У свою чергу директор спеціальних проєктів науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев вважає, що внаслідок падіння світових цін газ не підніметься вище від торішніх значень.
“До кінця року вартість газу зросте в порівнянні з «літніми» цінами приблизно на третину. В цілому ціна буде не вищою, ніж в опалювальному сезоні 2019/2020», – сказав він.
Нагадаємо, з серпня громадяни отримують “блакитне паливо” на ринкових умовах, оскільки в країні реформується газова галузь. Цей процес, зокрема, передбачає відмову від регулювання цін. Сьогодні вартість “побутового” газу відпущена у вільне плавання. Ціну визначають конкурентне поле і ринкова кон’юнктура, що залежить від ситуації на європейських хабах. На сам газовий ринок зайшли понад 40 постачальників, а також з’явилася окрема послуга – транспортування газу, плата за яку нараховується незалежно від того, споживали ви газ чи ні.
Що стосується опалення, ціна якого на 70-80% залежить від вартості газу, то тут ситуація трохи інша. Підприємства ТКЕ, які виробляють гарячу воду і тепло, зобов’язані до травня купувати у «Нафтогазу» газ за регульованою ціною.
Іншими словами, в цей опалювальний сезон тарифи на опалення та гаряче водопостачання ще будуть «захищені» механізмом ПСО, який передбачає граничні цінові значення при постачанні газу. Але цей механізм не “заморожує” ціни для тепловиків, а обмежує їх зростання, тому «Нафтогаз» має можливість для цінового маневру. Зростання цін, до речі, вже відбулося.

Як заощадити на комуналці 💡

За матеріалами:
ГолосUA
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас