Діджиталізація: які інфраструктурні сервіси вже працюють онлайн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Діджиталізація: які інфраструктурні сервіси вже працюють онлайн

Казна та Політика
764
Наприкінці 2019 року міністерство інфраструктури розробило діджитал-стратегію.
Про інфраструктурні сервіси, які вже функціонують і запрацюють найближчим часом онлайн у коментарі УНН розповів керівник ДП “Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки” Володимир Набоков.
Серед головних досягнень – електронний транспортний портал: дозволи на міжнародні перевезення видають тепер не лише онлайн, але й під камеру, аби виключити корупційний фактор.
“Даний портал працює у режимі реального часу з початку 2020 року. Ним скористувалося вже понад 10 тис. перевізників, які отримують дозволи на міжнародні перевезення. Станом на сьогодні видано вже близько півмільйона таких дозволів”, – розповів він.
Також у пілотному режимі вже працює кабінет моряка, продовжив Набоков.
“Через цей кабінет моряки мають можливість отримати запис на здачу державного кваліфікаційного екзамену, і отримати книжку моряка, навіть із можливістю доставки на дім”, – уточнив фахівець, додаючи, що за останні 5 місяців сервісом скористалося близько 12 тис. моряків.
“Ми продовжуємо удосконалювати цей сервіс, і у наших планах його розвиток, як по морській так і по річковій сфері. Хочемо ще вивести на цей портал авіаційний сервіс. Тобто це буде портал, на якому працюватимуть різні види транспорту”, – інформує він.
Окремо впроваджується система інтеграцій різних електронних галузевих реєстрів, каже Набоков.
“Для цього ми впроваджуємо так звану транспортну аналітичну систему. Там у режимі реального часу надається інформація щодо порушень габаритно-вагового контролю, щодо стоянок для великогабаритного транспорту. Інформацію для порталу ми збираємо з “Укртрансбезпеки” та інших партнерів. Також на цьому порталі є інформація щодо системи безпеки дорожнього руху. Там можна побачити інформацію, які світлофорні розв’язки будуються, поглянути на будівництво систем зважування у русі (WIM. – Ред.). Там є інформація щодо встановлених камер автофіксації швидкості. Це сумісний проект Міністерства інфраструктури та МВС”, – розповів Набоков.
Також впроваджується проєкт SmartTicket – єдиний електронний квиток для усіх видів транспорту.
“Це і залізниця, і авіаційний, і автомобільний транспорт. Ми маємо вже працюючу систему з УЗ для дальномагістральних рейсів внутрішніх перевезень. У наших планах, десь у жовтні-листопаді місяці, підключити інших перевізників, таксі і малий електротранспорт – самокати”, – розповів фахівець.
Крім того, наразі міністерство працює над впровадженням проєкту електронної транспортної накладної. Заплановано також зробити реєстр професійних водіїв, проєкт по обліку безпілотних літальних апаратів.
“Загалом ми працюємо над 35 проєктами. Наша основна мета – скласти єдину концепцію, щоб не дублювалися функції, максимально економлячи при цьому бюджет. Варто зазначити, що не завжди використовуються кошти державного бюджету – ми беремо гроші у донорів, у крупних корпорацій. Наприклад, та ж компанія “Віза” допомагає нам фінансово у проєкті транспортний процесінг для міст України”, – розповів Набоков.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас