Експерти пророкують швидке падіння цін на бензин, і що це стримує — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пророкують швидке падіння цін на бензин, і що це стримує

Особисті фінанси
28116
Експерти прогнозують, що ціни на моторне паливо в травні будуть знижуватися, незважаючи на те, що вже анонсовані карантинні послаблення.
З початку карантину оптові ціни на паливо впали вже на 30%. У роздробі ціна знизилася також, але не на стільки. Це пов’язано в тому числі і з тим, що гривня також просіла по відношенню до долара, а ціни на паливо залежать від валютного курсу. Нафта – біржовий товар і торгується саме в доларі. Плюс, є часовий лаг, коли падіння оптових цін позначається на ціні на стеллі. Експерти чекають, що в травні роздріб відчує падіння оптових цін.
“Варто враховувати, що потрібен час для купівлі, переробки та доставки сировини на АЗС – цей процес може тривати від місяця до двох. Таким чином, зараз реалізуються обсяги, куплені за “старими” цінами, тоді як вже в травні А-95 цілком може подешевшати до 18-20 грн за літр”, – прогнозує аналітик TeleTrade Сергій Родлер.
На думку фахівців, ціна могла б впасти і сильніше, але АЗС стримуються, бо якщо вони різко обрушать ціни, то почнуть торгувати в збиток. Їм доводиться намагатися стримувати ціни, хоча падіння попиту вже призвело до падіння продажів до 40%.
“Низькі ціни вигідні населенню, але варто розуміти, що у них є і свій недолік – скорочення кількості АЗС: багато хто втратить роботу, а іншим, особливо в регіонах, доведеться їздити за паливом далі ніж зазвичай. Також є і більш глобальний момент: падіння нафтових цін завжди призводить до дефляції – зростання вартості долара на валютному ринку. Та й поки невизначеність щодо сировинного ринку буде зберігатися, інвестори навряд чи відновлять свою активність в країнах, що розвиваються”, – аналізує Сергій Родлер.
Нагадаємо, що в 2020 році відбулося просідання курсу гривні по відношенню до долара і помітне здешевлення моторного палива.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас