Економіст дав прогноз для малого бізнесу з огляду на карантин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економіст дав прогноз для малого бізнесу з огляду на карантин

Фондовий ринок
4732
Малий бізнес ґрунтується на комунікації та контактах, тому не всі сектори бізнесу можуть працювати в умовах карантину. Однак, швидка переорієнтація та закінчення карантину зможуть врятувати малий бізнес від закриття.
Про це в коментарі УНН розповів економіст, координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов.
“Якісь сектори працюють більш-менш нормально, особливо за допомогою віддаленого доступу. Однак є бізнес, що заточений на персональному доступі та контактах, що, в будь-якому разі, потрібно відновлювати. Жодна держава не зможе компенсувати бізнесу, який, наприклад, займається речами, пов’язаними з громадським харчуванням, деякими іншими речами – повністю всі втрати, пов’язані із ситуацією”, – розповів Андрій Блінов.
За його словами, є бізнеси, які не сильно програють від нинішньої ситуації – ті, що торгують специфічним обладнанням, товарами медичного призначення, окремими харчовими продуктами. У таких бізнесів зросли обсяги роботи.
“Ми розуміємо, що дуже багато бізнесів, які працюють без заощаджень і буквально те, що ми називаємо “з коліс” – прийшли гроші – одразу витратили. Тобто, не треба говорити про те, що у багатьох бізнесів були якісь резервні фонди, великі накопичення. Бо дуже багато бізнесів пов’язані з сезонністю, окремими моментами, пов’язаними з напливом клієнтів. І, відповідно, буває, що у них не так багато успішних днів”, – зазначив Андрій Блінов.
Економіст додав, що якщо карантин буде тривалим – підприємці будуть змушені скоротити кількість персоналу, адже оплата праці робітникам є значною частиною видатків малого бізнесу.
“Відповідно, вони будуть просто змушені переводити своїх робітників на неоплачувані відпустки, і це вже відбулося, або пропонувати співробітникам на час карантину отримувати, наприклад, мінімальну заробітну плату. Значна частина людей в малому і середньому бізнесі … працюють від виторгу”, – зазначив Андрій Блінов.
За його словами, бізнес під час карантину намагається знайти затребувану нішу. Це продаж медичних засобів, організація доставок.
“Відповідно, я знаю про те, що, наприклад, є люди, які зараз замість пошиття хусток чи рушників зайнялися пошиттям костюмів епідеміологічного захисту, масок тощо. Відповідно, переорієнтація є абсолютно нормальною і те, що я знаю по бізнесу, більш-менш нормально себе почуває бізнес, який є диверсифікованим. Де є чотири, п’ять напрямків”, – зазначив Андрій Блінов.
Економіст додав, що є одна річ, яка є великою перевагою для малого бізнесу і шкодить великому: можливість швидко перелаштувати процеси в управлінні, виробництві, переформатувати зв’язки з партнерами.
Він зазначив, що потрібно зменшувати тривалість карантину і, не знімаючи обмежень і обсервуючи хворих, відновлювати економіку, тому що повністю віддалений доступ блокує ефективність.
“Так, абсолютно безумовно, що якщо ці проблеми не вирішити, багато малих бізнесів закриються. Є прямий зв’язок між тим, наскільки тривалим буде карантин і наскільки влада буде стимулювати і знайде можливості для компенсації для бізнесу його видатків. В принципі, це питання буквально найближчих тижнів. Тому що завершується березень, і до половини березня був досить активний період. Ще були якісь прибутки, ще навіть податкові надходження досить високі в бюджет. Але ми розуміємо, що з квітня ситуація буде принципово іншою, і ключове питання, яке сьогодні ставить бізнес – коли завершиться карантин, обмежувальні заходи”, – додав Андрій Блінов.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас