Підвищення зарплат педагогам посилить соціальну несправедливість – економісти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення зарплат педагогам посилить соціальну несправедливість – економісти

Казна та Політика
1802
Значене підвищення зарплат педагогам, яке напередодні виборів анонсували глава уряду Володимир Гройсман та міністр освіти Лілія Гриневич, призведе до зростання інфляції та посилить соціальну несправедливість.
Про це заявила старший економіст Світового банку Анастасія Головач.
За задумкою урядовців, оплата праці освітян зросте на 20-70% у 2020 році.
Як вважає Головач, таке підвищення зарплат може мати низку негативних наслідків для економіки. “Це додаткове навантаження на бюджет відволікатиме ресурси від інших важливих проектів, від яких би виграло більше українців”, — вважає Головач.
При цьому зазначається, що кошти на підвищення зарплат освітян і науковців на 2020 рік не передбачені.
“Оскільки у бюджетній декларації на 2020 рік уже враховані видатки для забезпечення росту соціальних стандартів, на це рішення у 2020 році додатково потрібно знайти 19,7 млрд грн: 14,8 млрд грн — з державного бюджету і 4,9 млрд грн — з місцевих бюджетів”, — повідомили ЕП у Міністерстві фінансів.
Річ у тім, що у 2017 році після підвищення мінімальної зарплати підвищення зарплат в секторі освіти було більшим завдяки додатковим секторальним надбавкам. Їх затвердили окремою постановою. У 2018 році з тієї ж причини зарплати вчителів зросли ще на 30%.
“Ухвалення цього рішення породжує питання: чому саме вчителі, а не інші категорії бюджетників? Приміром, лікарі отримують меншу зарплату, ніж вчителі, а після останнього рішення уряду це співвідношення ще більше зміниться не на користь лікарів”, — вважає Головач.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас