Імпорт газу для запасів на зиму може зупинитися: експерти роз'яснили ситуацію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Імпорт газу для запасів на зиму може зупинитися: експерти роз'яснили ситуацію

Енергетика
1929
Підготовка до зими під загрозою зриву. Таку заяву зробили в “Нафтогазі України”. Глава компанії Андрій Коболєв попередив: в серпні імпорт газу для закачування в підземні сховища може зупинитися, якщо в липні “Нафтогаз” не знайде необхідного фінансування. За словами Коболєва, залучення коштів безпосередньо пов’язане з рішеннями Кабміну як акціонера компанії, оскільки міжнародні банки дають кредити під держгарантії або виконання певних умов.
За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, проблеми у менеджменту компанії виникли через те, що збільшилися обсяги закачування блакитного палива в ПСГ в умовах загрози припинення транзиту російського газу через територію України з 1 січня 2020 року.
“Не дивно, що немає цього 1 млрд доларів, бо раніше не закачували таких обсягів…” – зазначив він.
Не поділяє його позицію Юрій Корольчук, член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій. Він переконаний: “Нафтогаз” цілком може обійтися своїми коштами.
“Нафтогаз” – прибуткова компанія… Заява виглядає дивним, до того ж, якщо врахувати, що на цю суму можна купити близько 5 млрд м куб газу”, – говорить він.
Корольчук припускає, що таким чином компанія “шантажує” уряд, щоб наполягти на своєму форматі анбандлінгу або ж відтягує час закачування газу (який зараз впав у ціні), щоб купувати його дорожче на догоду постачальникам.
Енергетичні експерти Володимир Омельченко та Валерій Боровик підкреслюють: компанія повинна бути більш незалежною.
“У “Нафтогазі” крутий менеджмент, якщо він отримує такі високі зарплати за дохід від речей, які ще не відбулися. І знаходити ці гроші – завдання менеджменту компанії, а не уряду”, – зазначив Валерій Боровик.
Таким чином, виходу із ситуації два.
“Потрібно або десь шукати ці гроші, або домовлятися з росіянами про продовження договору про транзит газу”, – резюмував Марунич.
Як зазначив глава “Нафтогазу”, якщо Україна не знайде фінансування, можна не встигнути збільшити запаси газу в ПСГ до 20 млрд куб. м на випадок зупинки “Газпромом” транзиту палива через українську територію з 1 січня 2020 року.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас