Експерти назвали ризики системи TruCam — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти назвали ризики системи TruCam

Технології&Авто
1363
З 16 жовтня поліцейські стали заміряти швидкість автомобілів на дорогах за допомогою приладів і штрафувати водіїв за порушення, пише Сегодня.
Спочатку експерти позитивно оцінили таке нововведення, адже в ідеалі воно могло б змусити водіїв уважніше ставитись до дотримання швидкісного режиму. Але вже з перших днів автомобілісти стали помічати проблемні моменти в роботі поліцейських з TruCam.
По-перше, водіїв і експертів непокоїть територіальне розташування копів з приладами. На думку адвоката, який спеціалізується на захисті прав водіїв, Вадима Володарського, поліцейські розміщуються не в тих місцях, де порушення водіями швидкості могло б призвести до аварійної ситуації, і працюють без попереджувальних знаків.
“По-перше, знаків, які попереджають про контроль швидкості, я не бачив взагалі ніде. Патрульні автомобілі іноді стоять відкрито, а іноді практично “в кущах”. І знаходяться вони на тих ділянках, де люди передбачувано порушують, тому що там реально умови дозволяють їхати швидко. Але там немає якоїсь небезпеки від руху з високою швидкістю. Це не ті місця, де можуть статися ДТП саме через перевищення швидкості. Якщо вони стоять, наприклад, на проспекті Перемоги в Києві, то контроль швидкості в такому місці ніяк на безпеку не впливає. У зв’язку з цим, на мою думку, це робиться з абсолютно іншою метою. Таким чином, на мою думку, копи лише поповнюють бюджет, а не борються з аварійністю”, – вважає Вадим Володарський.
Крім того, правозахисника бентежить те, що поліцейські виписують постанови на місці ДТП, а не у відділенні поліції.
“Вони постанову виносять безпосередньо на місці. Хоча є рішення Конституційного суду України від 26 травня 2015 року, відповідно до якого будь-яке рішення має виноситися в межах адміністративної одиниці, а не на дорозі. Так людина може підготуватися і захистити свої права, якщо вона не згодна з порушенням. Будь-яка постанова, яка була виписана на дорозі, може бути оскаржена хоча б з цієї причини”, – доповнює Володарський.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас