Українцям змінять робочий день: юрист пояснив, хто може піти з роботи раніше — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям змінять робочий день: юрист пояснив, хто може піти з роботи раніше

Казна та Політика
6714
Українські чоловіки, які виховують хоча б одну дитину віком до 14 років, зможуть вимагати від роботодавця введення скороченого робочого дня. Нововведення вже підтримав Кабінет міністрів, а наступний крок – за Верховною Радою.
У колективному договорі з роботодавцем з його згоди можуть прописувати можливість введення короткого робочого дня для матерів. Але це право, а не обов’язок, зазначає HR-експерт Олександр Білоус.
“Колективний договір узгоджується з профспілкою. Вони, звичайно, можуть наполягти на скороченому робочому дні. Але це обопільна домовленість обох сторін”, – зазначає експерт.
Але якщо у трудовому договорі вже є норма, яка передбачає можливість скороченого дня, після нововведення скористатися нею зможуть також чоловіки. “У нас проблема навіть не в ситуації з законами. Для чоловіка попросити скорочений день у зв’язку з вихованням дитини – ганебно”, – розповідає Білоус.
Якщо пропозиції Мінсоцу підтримає Рада, чоловіки в Україні зможуть повноцінно оформлювати декретну відпустку і наполягати на скороченому робочому дні. Найчастіше йдеться про те, щоб замість 40 годин на тиждень працювати всього 36 годин. Роботодавець при цьому зобов’язаний за законом оплачувати роботу як за повного робочого дня.
“В усіх випадках застосування скороченої тривалості робочого часу зменшення розміру оплати праці не допускається. Наприклад, в колективному договорі підприємства встановлено, що для жінок, які мають дитину-інваліда, тривалість робочого тижня становить 36 годин. Це означає, що посадовий оклад такої працівниці має бути таким самим, як і в інших працівників”, – зазначає юрист Олександр Плахотник.

Довідка Finance.ua

  • В Україні незабаром також можуть змінити й інші норми КЗпП. Так, старі правила ухвалили ще у 1971-му.
  • Ті, хто працює на вулиці або у важких умовах, отримають право відлучатися на кілька годин в обід. Українська “сієста” триватиме в усіх по-різному. Довгу перерву мають прописати у трудовому договорі.
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас